Telemetrie volně žijících ptáků - Plzeň 2017

  • čtvrtek, 25 leden 2018 18:24

Vážení přátelé, kolegové a příznivci ornitologie, dovoluji si Vás pozvat k nám do Plzně na zajímavou akci pořádanou ve spolupráci s Ivanem Literákem, Rainerem Raabem, Lubošem Peškem, Jiřím Vlčkem a dalšími. Akce se koná v pátek 23. února 2018 v Plzni a je zaměřena na prezentaci výsledků telemetrie volně žijících ptáků, hlavně pak orla mořského, obou druhů luňáků a okrajově chřástala polního. Projekt telemetrického sledování luňáků a orlů mořských je realizován na území Plzeňského kraje od roku 2015 a za tu dobu se podařilo získat spoustu cenných dat, která bychom Vám rádi představili.

Podrobnosti, místo konání a program prezentace najdete v příloze.
Mapa místa konání: https://mapy.cz/s/2kQd3

Prezentace je bez poplatku, oběd Vám rádi zajistíme na místě, jen je třeba se ve vlastním zájmu do 16. 2. 2018 nahlásit na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Zároveň žádáme o šíření této informace i dalším kolegům a příznivcům ochrany přírody.

S poděkováním a úctou
Karel Makoň

Na projektu se v rámci uplynulých tří let spolupodílela nemalá skupina dobrovolníků a místních ornitologů. Jmenovitě se jedná o Václava Pintu, manžele Machačovy, Davida Melichara, Václava Stroleného, Pavlu Tájkovou
a většinu členů DES OP.

Z přespolních bych určitě rád pozval Dušana Raka, zástupce Kroužkovací stanice Národního muzea (Jaroslava Cepáka a Petra Klvaňu), Hynka Matušíka, Davida Horala, Jakuba Mráze a další kolegy. Zcela určitě je akce zajímavá i pro jednotlivé orgány ochrany přírody od AOPK až po OŽP na pověřených obcích.

Těšíme se na Vás.

Karel Makoň
DESOP - Záchranná stanice živočichů Plzeň
Zábělská 75, 312 00 Plzeň 12
mobil. 777 145 960
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

"Ať jste lidé, zvěř či ptáci, najít si nás nedá práci."
www.desop.cz

Přihlášení a registrace nového uživatele


Seznamy

Pro přihlášené se zobrazí možnost zápisů do Vašich seznamů.

Pokud něco hledáte