Děti vyrábí jednoduchá ptačí krmítka

Máme velkou radost, že jedna školní družina vyzkoušela na základě našeho článku o výrobě ptačího krmítka z ruličky od toaletního papíru, který děti našly na webu, vyrobit tato jednoduchá ptačí krmítka. Práce, jak je vidět na fotografiích, se jim opravdu povedla a děti, jak jsme slyšeli, se výborně bavily. Spolu s paní učitelkou a praktikantkou si připravily vše potřebné, co bylo k výrobě krmítek nutné, práce jim trvala asi hodinu. Do výroby byly tak nadšené, že si dokonce jedna holčička přilepila v zápalu práce medem vlásky k tričku. Na krmítkách pracovalo 13 dětí a vyrobily 20 krmítek, které potom všichni šly společně zavěsit na stromy v zahradě družiny a těší se, že budou moc pozorovat ptáčky, které na vyrobená krmítka budou létat a které se díky tomu naučí rozpoznávat. Už prý poznají kosa, pěnkavu, sýkorku a na internetu si vyhledají všechny běžné druhy, které se ve školní zahradě mohou vyskytovat. Výroba byla opravdu jednoduchá a každé dítě si může podobné krmítko kdykoliv udělat i doma buď samo, nebo v rámci rodiny a společně s rodiči je zavěsit někde v parku na keř.

Krmítka se moc povedla a moc děkujeme slečně praktikantce Lucii, která nás kontaktovala a poskytla nám tyto fotografie, které můžete vidět ve fotogalerii. 

Budeme rádi, když si nás přidáte na Facebooku a doporučíte i vašim přátelům.

 

BIRDWATCHING.CZ

Po vyplnění údajů vám bude zřízen ZDARMA účet pro přístup do naší databáze ptáků ČR včetně návodu a můžete si svá pozorování evidovat elektronicky a online. V případě dotazů nás kontaktujte.


Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

Fatbirder's Top 1000 Birding Websites počítadlo.abz.cz
Vláďa Teplý

Vláďa Teplý

Robert

Robert "Dodin" Doležal

Jirka Šafránek

Jirka Šafránek

Honza Haber

Honza Haber

Jarda Vaněk

Jarda Vaněk

Laďa Jasso

Laďa Jasso

František Kopecký

František Kopecký

Petr Suvorov

Petr Suvorov

Libor Schröpfer

Libor Schröpfer

birdfoto2018  herman2018  music sklep  supora2018  zahrada2018 
birdwatcher2018  hok2018  jarda vanek logo  koura2018  veber2017 
soucek2018  ak2018  rockpalace2018  rukaviceholik2018  birdtelemetry