Invaze výrečků???

Středeční ráno, za okny šedivo po nočním dešti, psi mě budí před šestou, že chtějí ven. Z peřin vylézám s tím, že ještě než začne denní maraton, do nich na chvilku vklouznu zpátky. V půl osmé má přijít veterinář navakcinovat hafany, pak přivezou z technických služeb kontejner na tříděný odpad a v osm už mě čekají babičky a dědečkové na LDNce, kde zaskakuji za kolegyni.
Psi po vyvenčení zaléhají a mně se začínají ještě zavírat oči. V tu chvíli pípá sms. Čtu v polospánku, ale brzy se probírám. Kluci kroužkovatelé chytili v noci výrečka, pokud ho chci vidět, můžu dorazit. Chci? Chci... Hlavou mi běží všechna proti... je čtvrt na sedm, mám maximálně hodinku času. Je po dešti, polní cesty budou rozmoklé... Jenže výreček je výreček. Vyrážím a za čtvrt hodiny už zastavuju na pastvisku u Nesytu.
Nevěřícně si prohlížím drobka, kterého kluci vyndávají. Je nádherný. Vzápětí vidím, že předvedením jednoho jedince ta paráda nekončí. Kroužkovatelé vyndávají druhého....a třetího. Dle určovacích klíčů vidím před sebou dva samce a samici...to je ta na fotkách s očima do oranžova... S úžasem cvakám pár fotek, prohlížím peří, které mi připomíná krutihlava a zapomínám na čas. Ale jen na chvilku. Minuty utíkají, a tak děkuju za možnost výrečky vidět a znovu sedám na kolo. Za dvacet minut už chystám snídani a ve chvíli, kdy dopíjím kafe, zvoní veterinář...

Renata Hasilová

 

BIRDWATCHING.CZ

Po vyplnění údajů vám bude zřízen ZDARMA účet pro přístup do naší databáze ptáků ČR včetně návodu a můžete si svá pozorování evidovat elektronicky a online. V případě dotazů nás kontaktujte.


Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

Fatbirder's Top 1000 Birding Websites
Vláďa Teplý

Vláďa Teplý

Robert

Robert "Dodin" Doležal

Jirka Šafránek

Jirka Šafránek

Honza Haber

Honza Haber

Jarda Vaněk

Jarda Vaněk

Laďa Jasso

Laďa Jasso

František Kopecký

František Kopecký

Petr Suvorov

Petr Suvorov

Libor Schröpfer

Libor Schröpfer

birdfoto2018  herman2018  music sklep  supora2018  zahrada2018 
birdwatcher2018  hok2018  jarda vanek logo  koura2018  veber2017 
soucek2018  ak2018  rockpalace2018  rukaviceholik2018  birdtelemetry