Zdeněk Souček - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Labuť velká (Cygnus olor) 1.1. Staré Ždánice (PA) 02.01.2022
Husa běločelá (Anser albifrons) 1.1. Oplatil I (PA) 02.01.2022
Husa velká (Anser anser) 1.1. písník Oplatil (PA) 02.01.2022
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 22.1. Lázně Toušeň (PY) 1 ex. 22.01.2022
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 2.1. VN Rozkoš (NA) 02.01.2022
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 1.1. písník Oplatil (PA) 02.01.2022
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 22.1. Lázně Toušeň 1M 22.01.2022
Kopřivka obecná (Anas strepera) 13.1. Milada (UL) 13.01.2022
Čírka obecná (Anas crecca) 1.1. Oplatil I (PA) 02.01.2022
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1.1. OPlatil I (PA) 02.01.2022
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 3.1. Žehuňský r. (KO) 1M 03.01.2022
Polák velký (Aythya ferina) 1.1. Oplatil II (PA) 02.01.2022
Polák malý (Aythya nyroca) 13.1. Milada (UL) 1 ex. 13.01.2022
Hohol severní (Bucephala clangula) 2.1. VN Rozkoš (NA) 02.01.2022
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 1.1. písník Oplatil II (PA) 02.01.2022
Polák kaholka (Aythya marila) 2.1. VN Rozkoš (NA) 2 ex. 02.01.2022
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 13.1. Milada (UL) 4 ex. 13.01.2022
Morčák malý (Mergellus albellus) 1.1. Oplatil II 02.01.2022
Morčák prostřední (Mergus serrator) 13.1. Milada (UL) 1 ex. 13.01.2022
Morčák velký (Mergus merganser) 2.1. VN Rozkoš (NA) 02.01.2022
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 3.1. Sloveč (NB) 03.01.2022
Potáplice severní (Gavia arctica) 13.1. Milada (UL) 2 ex. 13.01.2022
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 1.1. Oplatil I 02.01.2022
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 13.1. Milada (UL) 13.01.2022
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 1.1. Oplatil i 02.01.2022
Volavka bílá (Ardea alba) 1.1. Plch PA) 02.01.2022
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1.1. Křičeň (PA) 02.01.2022
Luňák červený (Milvus milvus) 6.1. Dolní Věstonice (BV) 07.01.2022
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 1.1. Oplatil i (PA) 02.01.2022
Moták pilich (Circus cyaneus) 3.1. Kamilov (NB) 1F, 03.01.2022
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 3.1. Slavhostice (JC) 1M 03.01.2022
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 2.1. VN Rozkoš (kemp) (NA) 02.01.2022
Káně lesní (Buteo buteo) 1.1.Plch (PA) 02.01.2022
Káně rousná (Buteo lagopus) 1.1. Křičeň (PA) 02.01.2022
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 7.1. Radovesnice II (KO) 07.01.2022
Raroh velký (Falco cherrug) 6.1. Šakvice (BV) 07.01.2022
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 6.1. Dolní Věstonice 07.01.2022
Lyska černá (Fulica atra) 1.1. Oplatil II 02.01.2022
Jeřáb popelavý (Grus grus) 3.1 Slavhostice (JC) 3 ex. 03.01.2022
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 2.1. VN Rozkoš (NA) 02.01.2022
Racek bouřní (Larus canus) 2.1. VN Rozkoš (NA) 02.01.2022
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 13.1. Milada (UL) 13.01.2022
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 1.1. Oplatil (PA) 02.01.2022
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1. Dolany (PA) 02.01.2022
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1.1. Poděbrady (NB) 02.01.2022
Výr velký (Bubo bubo) 23.1. Dlouhopolsko (NB) 23.01.2022
Puštík obecný (Strix aluco) 25.1. Poděbrady 25.01.2022
Žluna zelená (Picus viridis) 4.1. Nymburk 04.01.2022
Datel černý (Dryocopus  martius) 3.1. Dománovice (KO) 03.01.2022
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1.1. Oplatil Hrádek (PA) 02.01.2022
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 1.1. Oplatil I (PA) 02.01.2022
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 12.1 Žiželice (KO) 13.01.2022
Kos černý (Turdus merula) 1.1. OplatiI (PA) 02.01.2022
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 7.1. Žiželice (KO) 07.01.2022
Králíček obecný (Regulus regulus) 3.1. Dománovice (KO) 03.01.2022
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1.1. Plch (PA) 02.01.2022
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1. Plch (PA) 02.01.2022
Brhlík lesní (Sitta europaea) 7.1. Dománovice (KO) 07.01.2022
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 6.1. Klentnice (BV) 07.01.2022
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 14.1. Chroustov (NB) 14.01.2022
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 10.1. Břístev (NB) 11.01.2022
Straka obecná (Pica pica) 1.1. Plch (PA) 02.01.2022
Kavka obecná (Corvus monedula) 6.1. Horní Věstonice (BV) 07.01.2022
Havran polní (Corvus frugilegus) 6.1. Horní Věstonice (BV) 07.01.2022
Vrána šedá (Corvus cornix) 1.1. Plch (PA) 02.01.2022
Vrána černá (Corvus corone) 6.1. Strachotín (BV) 07.01.2022
Krkavec velký (Corvus corax) 3.1. Dománovice (KO) 03.01.2022
Vrabec domácí (Passer domesticus) 1.1. Dolany (PA) 02.01.2022
Vrabec polní (Passer montanus) 1.1. Plch (PA) 02.01.2022
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 1.1. Plch (PA) 02.01.2022
Zvonek zelený (Chloris chloris) 1.1. Plch (PA) 02.01.2022
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 7.1. Žiželice (KO) 07.01.2022
Konopka obecná (Linaria cannabina) 2.1. VN Rozkoš (NA) 02.01.2022
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 2.1. VN Rozkoš (NA) 02.01.2022
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 2.1. VN Rozkoš (NA) 02.01.2022
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 10.1. Chroustov (NB) 3 ex. 11.01.2022
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 1.1. Křičeň (PA) 02.01.2022
Strnad luční (Emberiza calandra) 3.1. Žiželice (KO) 03.01.2022
Husa tundrová (Anser serrirostris) 10.1. Mlýnec (NB) 8 ex. 11.01.2022