Renata Hasilová - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Labuť velká (Cygnus olor) 1/1 04.01.2020
Husa polní (Anser fabalis) 1/1 04.01.2020
Husa běločelá (Anser albifrons) 1/1 04.01.2020
Husa velká (Anser anser) 1/1 04.01.2020
Husice liščí (Tadorna tadorna) 14/1 14.01.2020
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 1/1 04.01.2020
Kopřivka obecná (Anas strepera) 1/1 04.01.2020
Čírka obecná (Anas crecca) 1/1 04.01.2020
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1/1 04.01.2020
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 1/1 04.01.2020
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 21/1 Dyje v BV 21.01.2020
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 8/2 08.02.2020
Polák velký (Aythya ferina) 1/1 04.01.2020
Hohol severní (Bucephala clangula) 12/1 12.01.2020
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 12/1 12.01.2020
Polák kaholka (Aythya marila) 27/1 27.01.2020
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 27/1 27.01.2020
Morčák malý (Mergellus albellus) 1/1 04.01.2020
Morčák velký (Mergus merganser) 12/1 12.01.2020
Koroptev polní (Perdix perdix) 9/2 vinohrad u hřiště 09.02.2020
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 6/1 06.01.2020
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 21/1 21.01.2020
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 12/1 12.01.2020
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 1/1 04.01.2020
Volavka bílá (Ardea alba) 1/1 04.01.2020
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1/1 04.01.2020
Čáp černý (Ciconia nigra) na hnízdě, pár, 23/3 23.03.2020
Luňák hnědý (Milvus migrans) 24/3 Alloh 24.03.2020
Luňák červený (Milvus milvus) 1/1 04.01.2020
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 12/1 12.01.2020
Moták pochop (Circus aeruginosus) 15.03.2020
Moták pilich (Circus cyaneus) 1/1 04.01.2020
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 15.03.2020
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 1/1 04.01.2020
Káně lesní (Buteo buteo) 1/1 04.01.2020
Káně rousná (Buteo lagopus) u božic 23/2 23.02.2020
Orel královský (Aquila heliaca) 12/1 u Věstonic 12.01.2020
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 6/1 06.01.2020
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 12/3 Prostřední 12.03.2020
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 21/1 21.01.2020
Lyska černá (Fulica atra) 1/1 04.01.2020
Jeřáb popelavý (Grus grus) nad Nesytem 18/3 18.03.2020
Kulík říční (Charadrius dubius) 18.03.2020
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 9/2 09.02.2020
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 15.03.2020
Koliha velká (Numenius arquata) 20/1 20.01.2020
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 16/2 16.02.2020
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 15.03.2020
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 3/1 04.01.2020
Racek bouřní (Larus canus) 12/1 12.01.2020
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 1/1 04.01.2020
Racek středomořský (Larus michahellis) 27/1 27.01.2020
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 23/2 23.02.2020
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1/1 04.01.2020
Puštík obecný (Strix aluco) 08.01.2020
Kalous ušatý (Asio otus) 4/1 04.01.2020
Žluna šedá (Picus canus) 14/1 14.01.2020
Žluna zelená (Picus viridis) 20/1 20.01.2020
Datel černý (Dryocopus  martius) 22/1 park 22.01.2020
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1/1 04.01.2020
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 6/1 06.01.2020
Strakapoud prostřední (Dendrocopos medius) 1/1 04.01.2020
Skřivan polní (Alauda arvensis) 16/2 16.02.2020
Konipas bílý (Motacilla alba) 5/2 u Bořího dvora 06.02.2020
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 5/2 brno 06.02.2020
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 03.03.2020
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 4/1 04.01.2020
Slavík modráček (Luscinia svecica) tůně 20/3 20.03.2020
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 15.03.2020
Kos černý (Turdus merula) 1/1 04.01.2020
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 4/1 04.01.2020
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 8/3 08.03.2020
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 4/1 04.01.2020
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 23.03.2020
Králíček obecný (Regulus regulus) park 17/1 17.01.2020
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 12/1 12.01.2020
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1/1 04.01.2020
Sýkora koňadra (Parus major) 1/1 04.01.2020
Sýkora babka (Poecile palustris) 14/1 14.01.2020
Brhlík lesní (Sitta europaea) 4/1 04.01.2020
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 1/3 01.03.2020
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 12/1 12.01.2020
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1/1 04.01.2020
Straka obecná (Pica pica) 12/1 12.01.2020
Kavka obecná (Corvus monedula) 12/1 12.01.2020
Havran polní (Corvus frugilegus) 9/1 mikulov 09.01.2020
Vrána šedá (Corvus cornix) 12/1 12.01.2020
Vrána černá (Corvus corone) u Hrušovan nad Jevišovkou, 23/2 23.02.2020
Krkavec velký (Corvus corax) 1/1 04.01.2020
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 6/2 06.02.2020
Vrabec domácí (Passer domesticus) 5/1 u Zuzky 05.01.2020
Vrabec polní (Passer montanus) 1/1 04.01.2020
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 08.01.2020
Zvonek zelený (Chloris chloris) 1/1 04.01.2020
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 1/1 04.01.2020
Čížek lesní (Spinus spinus) 14/1 14.01.2020
Konopka obecná (Linaria cannabina) 04.03.2020
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 1/1 04.01.2020
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 4/1 04.01.2020
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 1/1 04.01.2020
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 5/3 05.03.2020