Michal Hlaváč - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Labuť velká (Cygnus olor) 13.1. Praha Dubeč - Slatina 13.01.2019
Husa polní (Anser fabalis) 16.2. pole u rybníka Koclířov 16.02.2019
Husa běločelá (Anser albifrons) 9.2. Jezero Milada 09.02.2019
Husa velká (Anser anser) 9.2. Jezero Milada 09.02.2019
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 12.4. Líně - Nový rybník 14.04.2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) 19.1. Žampach - Sázava - u jezu 19.01.2019
Čírka obecná (Anas crecca) 17.3. Hostivice, rybník Kala 17.03.2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1.1. DZ - Průhonice 01.01.2019
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 12.4. Líně - Nový rybník 14.04.2019
Čírka modrá (Anas querquedula) 12.4. Líně - Nový rybník 14.04.2019
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 16.2. rybník Koclířov 16.02.2019
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 19.4. Ražice - Řežabinec 19.04.2019
Polák velký (Aythya ferina) 9.2. Jezero Milada 09.02.2019
Hohol severní (Bucephala clangula) 19.1. Praha Troja - Vltava 19.01.2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 19.1. Praha Troja - Vltava 19.01.2019
Morčák malý (Mergellus albellus) 9.2. Jezero Milada 09.02.2019
Morčák velký (Mergus merganser) 20.1. Nižbor - Berounka 20.01.2019
Koroptev polní (Perdix perdix) 13.2. Pole za Rozkoší 13.02.2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 1.1. DZ - Průhonice 01.01.2019
Potáplice severní (Gavia arctica) 9.2. Jezero Milada 09.02.2019
Potáplice lední (Gavia immer) 9.2. Jezero Milada 09.02.2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 18.1. Praha - Modřanský jez 18.01.2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 13.1. Toušeň - Jezero Mezi mosty 13.01.2019
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 19.4. Ražice - Řežabinec 19.04.2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 10.1. DZ Průhonice 11.01.2019
Volavka bílá (Ardea alba) 9.2. Pole řepky - Roudníky u Chabařovic (jezero Milada) 09.02.2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1.1. DZ - Průhonice 01.01.2019
Čáp černý (Ciconia nigra) 4.4. DZ Průhonice - přelet 04.04.2019
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 12.4. Líně - Nový rybník 14.04.2019
Luňák hnědý (Milvus migrans) 13.4. Pavlíkov 14.04.2019
Luňák červený (Milvus milvus) 12.4. Líně - Nový rybník 14.04.2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 16.2. rybník Koclířov 16.02.2019
Moták pochop (Circus aeruginosus) 2.4. Mezi Čestlicemi a Benicemi 02.04.2019
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 22.1. DZ Průhonice 22.01.2019
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 2.1. DZ Průhonice 03.01.2019
Káně lesní (Buteo buteo) 1.1. DZ - Průhonice 01.01.2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 3.1. pole mezi Rozkoší a Újezdem 03.01.2019
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 26.4. Praha - Dubeč - Slatina 26.04.2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 18.1. Praha - Modřanský jez 18.01.2019
Lyska černá (Fulica atra) 13.1. Toušeň - Jezero Mezi mosty 13.01.2019
Jeřáb popelavý (Grus grus) 12.4. Tisová - Bezděkovský rybník 14.04.2019
Kulík říční (Charadrius dubius) 10.4. Dobřejovice - Nový rybník 10.04.2019
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 24.2. Praha Dubeč - Lítožnice 24.02.2019
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 19.4. Ražice - Řežabinec 19.04.2019
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 19.4. Putim - na jezu 19.04.2019
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 10.4. Dobřejovice - Nový rybník 10.04.2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 12.1. Hlávkův most Praha 12.01.2019
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 18.1. Praha - Modřanský jez 18.01.2019
Rybák obecný (Sterna hirundo) 19.4. Ražice - Řežabinec 19.04.2019
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1. DZ - Průhonice 01.01.2019
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 20.2. DZ Průhonice 20.02.2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1.1. Rozkoš 01.01.2019
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 28.4. Hrnčířské louky za Rozkoší 28.04.2019
Kalous ušatý (Asio otus) 21.3. Praha - Uhříněves 21.03.2019
Rorýs obecný (Apus apus) 26.4. Praha Dubeč - Slatina 26.04.2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 13.1. Toušeň - Jezero Mezi mosty 13.01.2019
Žluna šedá (Picus canus) 19.4. Ražice - Řežabinec 19.04.2019
Žluna zelená (Picus viridis) 1.1. DZ - Průhonice 01.01.2019
Datel černý (Dryocopus  martius) 25.2. DZ Průhonice 25.02.2019
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1.1. DZ - Průhonice 01.01.2019
Strakapoud prostřední (Dendrocopos medius) 5.1. DZ Průhonice 05.01.2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) 18.2. Pole mezi Rozkoší a Újezdem 19.02.2019
Břehule říční (Riparia riparia) 19.4. Písek - okolí Otavy 19.04.2019
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 7.4. Praha Dubeč - Slatina 09.04.2019
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 21.4. Průhonice - Hole 21.04.2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) 19.4. Písek - okolí Otavy 19.04.2019
Konipas bílý (Motacilla alba) 24.2. Vyšehořovice - hnojiště 24.02.2019
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 19.1. Žampach - Sázava - u jezu 19.01.2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 3.1. DZ Průhonice 03.01.2019
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 19.3. DZ Průhonice 19.03.2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 1.1. DZ - Průhonice 01.01.2019
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 4.5. Praha Dubeč - Lítožnice 05.05.2019
Slavík modráček (Luscinia svecica) 7.4. Praha Dubeč - Slatina 09.04.2019
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 25.1. Aquapalace Čestlice 25.01.2019
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 22.4. Praha Spořilov 22.04.2019
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 12.4. Líně - Nový rybník 14.04.2019
Kos černý (Turdus merula) 1.1. DZ - Průhonice 01.01.2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 1.1. DZ - Průhonice 01.01.2019
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 21.2. DZ Průhonice 22.02.2019
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 6.1. DZ Průhonice 06.01.2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 3.1. DZ Průhonice 03.01.2019
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 4.5. Praha Dubeč - Lítožnice 05.05.2019
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 17.5. DZ Průhonice 20.05.2019
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 7.4. Praha Dubeč - Slatina 09.04.2019
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 19.4. Ražice - Řežabinec 19.04.2019
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 9.6. Praha Dubeč - Slatina 09.06.2019
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 11.5. Praha Dubeč - Slatina 12.05.2019
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 8.4. DZ Průhonice 09.04.2019
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 28.4. Hrnčířské louky za Rozkoší 28.04.2019
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 7.5. DZ Průhonice 10.05.2019
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 31.3. DZ Průhonice 31.03.2019
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 22.3. Praha Dubeč - Lítožnice 22.03.2019
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 7.4. Praha Dubeč - Slatina 09.04.2019
Králíček obecný (Regulus regulus) 5.1. DZ Průhonice 05.01.2019
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 21.3. DZ Průhonice 21.03.2019
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 13.1. Praha Dubeč - Slatina 13.01.2019
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 5.1. DZ Průhonice 05.01.2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1.1. Rozkoš - krmítko 01.01.2019
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1. Rozkoš - krmítko 01.01.2019
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 6.1. DZ Průhonice 06.01.2019
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 1.1. DZ - Průhonice 01.01.2019
Sýkora babka (Poecile palustris) 6.1. DZ Průhonice 06.01.2019
Sýkora lužní (Poecile montanus) 11.4. DZ Průhonice 11.04.2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1.1. DZ - Průhonice 01.01.2019
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 16.2, hráz rybníka Velký Tisý 16.02.2019
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 6.6. DZ Průhonice 08.06.2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 2.1. DZ Průhonice 03.01.2019
Straka obecná (Pica pica) 1.1. Rozkoš 01.01.2019
Kavka obecná (Corvus monedula) 12.1. Praha Kobylisy 12.01.2019
Havran polní (Corvus frugilegus) 12.1. Praha Kobylisy 12.01.2019
Vrána šedá (Corvus cornix) 1.1. DZ - Průhonice 01.01.2019
Vrána černá (Corvus corone) 11.1. Praha - Chodov 11.01.2019
Krkavec velký (Corvus corax) 3.1. pole mezi Rozkoší a Újezdem 03.01.2019
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 18.2. DZ Průhonice 19.02.2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) 1.1.1.1. Rozkoš - krmítko 01.01.2019
Vrabec polní (Passer montanus) 4.1. Rozkoš - krmítko 04.01.2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 1.1. DZ - Průhonice 01.01.2019
Pěnkava jíkavec (Fringilla montifringilla) 2.1. DZ Průhonice 03.01.2019
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 29.3. DZ Průhonice 29.03.2019
Zvonek zelený (Chloris chloris) 5.1. DZ Průhonice 05.01.2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 1.1. DZ - Průhonice 01.01.2019
Čížek lesní (Spinus spinus) 1.1. DZ - Průhonice 01.01.2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) 24.2. Vyšehořovice 24.02.2019
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 5.1. DZ Průhonice 05.01.2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 1.1. DZ - Průhonice 01.01.2019
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 3.1. Praha Újezd 03.01.2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 24.2. Praha Dubeč - Lítožnice 24.02.2019