Naši ptáci a lovec zvuků

  • pátek, 14 červenec 2017 08:25

Nadšen, že díky pomůckám slyším, jsem já, starý krkoun, koukal, jak to ještě vylepšit. Při brouzdání na internetu jsem narazil na směrový mikrofon s parabolou. S životním krédem, že všechno se má vyzkoušet a peníze budou, my nebudeme, jsem ho objednal. Přišel asi po 14ti dnech a nedočkavě jsem vyrazil na chalupu na provedení testíku. Po prvním spuštění jsem si fakt sedl na zadek! Jak jsem otáčel ruku do různých směrů, zvuky zeslabovaly a zesilovaly. Slyšet bylo prakticky vše, co v okolí vydávalo zvuk. Fantastický, zesílený zvuk v pohodlných sluchátkách. Díky parabole mi to připomínalo dětskou hru přihořívá, přihořívá... hořřřííííí. Pro větší jistotu jsem do testu zapojil i syna, který slyší líp než netopýr-))). První test probíhal se zavázanýma očima, kdy jsem ze vzdálenosti okolo 30m pouštěl z iphonu ptačí hlasy a měnil jsem různě směr a místa, odkud jsem nahrávku pouštěl. Neomylně rukou ukazoval vždy do míst, kde jsem stál. Parabola zesílila dostatečně i poměrně slabý hlas.
Přešli jsme do terénu. I tady byly slyšet ve sluchátkách hlasy, které jsem ušima neregistroval. Poměrně snadno se i v terénu snadno dalo určit, odkud zdroj zvuku pochází. Takže se dá říci, vše dopadlo na jedničku a za ty peníze...Nezkoušeli jsme zatím nahrávání, ale to, proč jsem parabolu kupoval, splnilo účel.
Plastová, asi 25cm velká parabola jde lehce sundat, takže se celé zařízení pohodlně vejde do birdovského batohu. „Pistole“ sama má v sobě i nahrávací zařízení na možný 12ti vteřinový záznam (použije-li se vnitřní paměť) nebo neomezenou délku záznamu na jiné zařízení (možnost spojit běžným audio kabelem třeba s diktafonem, mobilem.. a vesele nahrávat neomezenou dobu). Sluchátka jsou velká a díky polstrování i pohodlná a krásně sedí na uších. Je možné měnit i zvukovou frekvenci! Parabola má dosah zhruba 80m. Jako velké mínus vnímám zabudovaný dalekohled, který je prakticky nepoužitelný a naprosto zbytečný, stejně tak nabíjení celého přístroje, který napájí „nemoderní“ 9ti voltová baterie. No, aspoň že se dá koupit jejich zásoba.

parabola

ách hlasy, které ušima neregistroval. Poměrně snadno se i v terénu snadno dalo určit, odkud zdroj zvuku pochází. Takže se dá říci, vše dopadlo na jedničku a za ty peníze...Nezkoušeli jsme zatím nahrávání, ale to, proč jsem parabolu kupoval splnilo účel.
Plastová asi 25cm parabola lze pohodlně sundat a tak se celé zařízení pohodlně vejde do birdovského batohu. „Pistole“ sama má v sobě i nahrávací zařízení na možný 12ti vteřinový záznam (použije li se vnitřní pamět) nebo neomezenou délku záznamu na jiné zařízení (možnost spojit běžným audio kabelem třeba s diktafonem, mobilem..a vesele nahrávat neomezenou dobu). Sluchátka jsou velká a díky polstrování i pohodlná a krásně sedí na uších. Je možné měnit i zvukovou frekvenci! Parabola má dosah zhruba 80m. Jako velké mínus vnímám zabudovaný dalekohled, který je prakticky nepoužitelný a naprosto zbytečný, stejně tak nabíjení celého přístroje, které napájí „nemoderní“ 9ti voltová baterie. No aspoň že se dá koupit jejich zásoba. 

Vláďa Teplý

Vláďa Teplý

Robert

Robert "Dodin" Doležal

Jirka Šafránek

Jirka Šafránek

Honza Haber

Honza Haber

Jarda Vaněk

Jarda Vaněk

Laďa Jasso

Laďa Jasso

František Kopecký

František Kopecký

Petr Suvorov

Petr Suvorov

Libor Schröpfer

Libor Schröpfer

Renata Hasilová

Renata Hasilová

Michal Staněk

Michal Staněk

birdfoto birdwatching.cz 37116415 1810227479057993 6310805665187102720 n
rockpalace birdwatching.cz holik birdwatching supra b irdwatching limetal
birdwatcher biřrdwatching2018 hasilova birdwatching 2018
hok birdwatching jarda vanek logo advokat david koura birdwatching veryhero
soucek birdwatching birdtelemetry birdwatching 2018
ak havlena birdwatching 2018 zahrada birdwtching 2018 vebr foto birdwatching legendy