Zase do terénu za rackem velkým

Kamarádi z Rozkoše mi dávají avízo o vzácném racku velkém, bohužel pracovní nasazení mi nedovoluje vydat se druhou stranu republiky. Tak si každý den voláme a ujišťují mě, že racek je stále na místě. Den Dé nastává pro mne 28.11., kdy brzo ráno se vydávám po dálnici směrem na Rozkoš.

Dálnici nám protáhli až do Hradce, takže se proplétám Hradcem a navigace mě neomylně vyvádí na výpadovku k Jaroměři, kde mám sraz s Jardou. Nabírám Jardu a přejíždíme na Rozkoš k hlavní hrázi, kde racek rád „bivakuje“. Prohlížíme zátoku od hráze a je prázdná. Na hladině se houpá jen občas racek bělohlavý a chechtavý. Čekáme v družném rozhovoru asi hodinu, střídavě pátráme po hladině a střídavě sledujeme aspoň rybáře, kterak si rozbalují své nádobíčko, navazují vlasce a chystají návnady.

Přejíždíme k Provodu. V autě po mnohých zkušenostech zůstává „ostraha“ a my s Jarkou pomalým krokem vyrážíme na ostroh. Ani tady se nekoná žádná Zoo, ale radost udělají turpani hnědí. Vracíme se k autu. Jsme rádi, že jeden z nás v autě zůstal. Jak dostáváme hlášení. Tak k oktávce 2x přijel starý bílý „meďák“ a auto nám okukoval nějaké individuum...no vykradených aut tu už bylo dost.

tenhle do textu

Vracíme se k hrázi. Dělička je teď pasé, už pár dní po ní jezdí těžká technika, která naváží velké balvany a tak ani sněhule ani konopky není šance zastihnout.

Je desátá, když opět parkujeme a vyrážíme do zátoky. Tentokrát jsme úspěšní. Grand coup, jak by řekl kamarád Vláďa Teplý. Racek se houpal na hladině pár desítek metrů od nás. Letos je to můj třetí druh do životního seznamu. Pořizujeme fotografie a vydáváme se k autu, Jardu odvážím do Jaroměře a já mířím do Prahy, kde mám schůzku s muzikanty z Exargemy ohledně rozhovoru okolo CD Velká Morava, ale to už je na stránky Rockpalace.cz

 

BIRDWATCHING.CZ

Po vyplnění údajů vám bude zřízen ZDARMA účet pro přístup do naší databáze ptáků ČR včetně návodu a můžete si svá pozorování evidovat elektronicky a online. V případě dotazů nás kontaktujte.


Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

Fatbirder's Top 1000 Birding Websites
Vláďa Teplý

Vláďa Teplý

Robert

Robert "Dodin" Doležal

Jirka Šafránek

Jirka Šafránek

Honza Haber

Honza Haber

Jarda Vaněk

Jarda Vaněk

Laďa Jasso

Laďa Jasso

František Kopecký

František Kopecký

Petr Suvorov

Petr Suvorov

Libor Schröpfer

Libor Schröpfer

birdfoto2018  herman2018  music sklep  supora2018  zahrada2018 
birdwatcher2018  hok2018  jarda vanek logo  koura2018  veber2017 
soucek2018  ak2018  rockpalace2018  rukaviceholik2018  birdtelemetry