Druh | Poznámka | Datum |
---|---|---|
Labuť velká (Cygnus olor) | 5.1.2019., Kyjická nádrž | 07.01.2019 |
Husa běločelá (Anser albifrons) | 26.2.2016 Droužkovice (CV) | 26.02.2019 |
Husa velká (Anser anser) | 15.2.2019, Jezero Most (MO) | 26.02.2019 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) | Polerady, pískovna | 11.09.2019 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) | 25.4.2019, Lenešický rybník (LN) | 29.04.2019 |
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) | 5.1.2019., Kyjická nádrž | 07.01.2019 |
Kopřivka obecná (Anas strepera) | 27.1.2019, Jezero Most | 11.02.2019 |
Čírka obecná (Anas crecca) | 5.1.2019., Kyjická nádrž | 07.01.2019 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) | 5.1.2019., Kyjická nádrž | 07.01.2019 |
Čírka modrá (Anas querquedula) | Lenešice | 29.04.2019 |
Lžičák pestrý (Anas clypeata) | Lenešice | 29.04.2019 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) | 27.1.2019, Jezero Most | 11.02.2019 |
Polák velký (Aythya ferina) | 27.1.2019, Jezero Most | 11.02.2019 |
Polák malý (Aythya nyroca) | 27.1.2019, Jezero Most | 11.02.2019 |
Hohol severní (Bucephala clangula) | 27.1.2019, Jezero Most | 11.02.2019 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) | 27.1.2019, Jezero Most | 11.02.2019 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) | 27.1.2019, Jezero Most | 11.02.2019 |
Morčák malý (Mergellus albellus) | 15.2.2019, Jezero Most | 26.02.2019 |
Morčák prostřední (Mergus serrator) | 24.2.2019, Jezero Milada | 26.02.2019 |
Morčák velký (Mergus merganser) | 5.1.2019., Kyjická nádrž | 07.01.2019 |
Koroptev polní (Perdix perdix) | 28.4.2019, Úžice (ME) | 29.04.2019 |
Křepelka polní (Coturnix coturnix) | 11.09.2019 | |
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Potáplice severní (Gavia arctica) | 27.1.2019, Jezero Most | 11.02.2019 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) | 27.1.2019, Jezero Most | 11.02.2019 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) | 27.1.2019, Jezero Most | 11.02.2019 |
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) | 27.1.2019, Jezero Most | 11.02.2019 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) | 27.1.2019, Jezero Most | 11.02.2019 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) | 5.1.2019, Kyjická nádrž | 07.01.2019 |
Volavka bílá (Ardea alba) | 5.1.2019, Kyjická nádrž | 07.01.2019 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) | 5.1.2019, Kyjická nádrž | 07.01.2019 |
Čáp černý (Ciconia nigra) | 25.4.2019, Kněžice (LN) | 29.04.2019 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) | Lenešice | 29.04.2019 |
Včelojed lesní (Pernis apivorus) | 11.09.2019 | |
Luňák červený (Milvus milvus) | 3.3.2019, Velebudická výsypka | 11.03.2019 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) | 29.1.2019, VN Nechranice | 11.02.2019 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) | 31.3.2019, Staré Židovice, výsypka, Most | 04.04.2019 |
Moták lužní (Circus pygargus) | 27.4.2019, Skorkov | 29.04.2019 |
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) | 21.2.2019, Vysočany u Chomutova | 26.02.2019 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) | 5.1.2019, Okořín, Strupčice (CV) | 26.02.2019 |
Káně lesní (Buteo buteo) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Káně rousná (Buteo lagopus) | 26.2.2019, rekultivace Merkur, Tušimice | 26.02.2019 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) | 27.8.2019, Střezov (Březno u Chomutova) | 11.09.2019 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) | 5.1.2019, lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) | 6.2.2019, Čížkovice | 11.02.2019 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) | 21.2.2019, Tušimice | 26.02.2019 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) | 27.3.2019, Havraň (MO) | 04.04.2019 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) | 10.3.2019, Obříství (ME) | 11.03.2019 |
Lyska černá (Fulica atra) | 27.1.2019, Jezero Most | 11.02.2019 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) | 28.2.2019, Hrobický dvůr, Hrobice (HK) | 11.03.2019 |
Kulík říční (Charadrius dubius) | Dřínov | 29.04.2019 |
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) | 4.3.2019, Roudnicko | 11.03.2019 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) | 21.2.2019, odkaliště Tušimice | 26.02.2019 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) | Lenešice | 29.04.2019 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) | 3.4.2019, výsypka, Kadaň | 04.04.2019 |
Koliha velká (Numenius arquata) | Lenešice | 11.09.2019 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) | 25.4.2019, Kněžice | 29.04.2019 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) | Dřínov | 29.04.2019 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) | Lenešice | 29.04.2019 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) | Dřínov | 29.04.2019 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) | Lenešice | 11.09.2019 |
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) | Havraň | 11.09.2019 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) | 5.1.2019, Kyjická nádrž | 07.01.2019 |
Racek bouřní (Larus canus) | 5.1.2019, Kyjická nádrž | 07.01.2019 |
Racek žlutonohý (Larus fuscus) | 13.2.2019, Chbany, VN Nechranice | 26.02.2019 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) | 5.1.2019, Kyjická nádrž | 07.01.2019 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) | 1.1.2019, Most | 07.01.2019 |
Holub doupňák (Columba oenas) | 21.2.2019, Škrle (CV) | 26.02.2019 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) | 10.2.2019, Praha, Kačerov | 11.02.2019 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) | 9.2.2019, Hostín u Vojkovic | 11.02.2019 |
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) | Vysoké Březno | 29.04.2019 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) | Údlice | 29.04.2019 |
Sýček obecný (Athene noctua) | 24.2.2019, stálé hnízdiště | 26.02.2019 |
Rorýs obecný (Apus apus) | 11.09.2019 | |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) | Ohře z Chebu do k.Varů | 11.09.2019 |
Vlha pestrá (Merops apiaster) | Zálezlice | 11.09.2019 |
Dudek chocholatý (Upupa epops) | Tušimice | 11.09.2019 |
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) | 11.09.2019 | |
Žluna šedá (Picus canus) | Údlice | 29.04.2019 |
Žluna zelená (Picus viridis) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Datel černý (Dryocopus martius) | 10.2.2019, Břežanské údolí, Dolní Břežany | 11.02.2019 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Strakapoud prostřední (Dendrocopos medius) | 10.2.2019, Břežanské údolí, Dolní Břežany | 11.02.2019 |
Strakapoud malý (Dendrocopos minor) | 2.3.2019, Komořany (MO) | 11.03.2019 |
Skřivan lesní (Lullula arborea) | 7.3.2019, Rovné, Vražkov | 04.04.2019 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) | 21.2.2019, Sušany | 26.02.2019 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) | 31.3.2019, Staré Židovice, výsypka, Most | 04.04.2019 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) | Hostín u Vojkovic | 29.04.2019 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) | Tušimice | 29.04.2019 |
Linduška luční (Anthus pratensis) | 27.1.2019, Jezero Most | 11.02.2019 |
Linduška horská (Anthus spinoletta) | 27.1.2019, jezero Most | 26.02.2019 |
Konipas luční (Motacilla flava) | Údlice | 29.04.2019 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) | 22.3.2019, Milevsko (PI) | 04.04.2019 |
Konipas bílý (Motacilla alba) | 5.1.2019, Kyjická nádrž | 07.01.2019 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) | Ohře | 11.09.2019 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) | 23.2.2019, Strupčice | 26.02.2019 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) | 10.2.2019, Břežanské údolí, Dolní Břežany | 11.02.2019 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) | Tušimice | 29.04.2019 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) | 27.3.2019, Havraň (MO) | 04.04.2019 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) | 23.2.2019, Strupčice | 26.02.2019 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) | 11.09.2019 | |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) | Tušimice | 29.04.2019 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) | 3.4.2019, Kadaň, výsypka | 04.04.2019 |
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) | 11.09.2019 | |
Kos černý (Turdus merula) | 4.1.2019, EMĚ, H.Počaply | 07.01.2019 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) | 21.2.2019, Tušimice | 26.02.2019 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) | 22.3.2019, Milevsko | 04.04.2019 |
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) | 11.09.2019 | |
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) | Kadaň, výsypka | 29.04.2019 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) | Údlice | 29.04.2019 |
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) | 11.09.2019 | |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) | Údlice | 29.04.2019 |
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) | 11.09.2019 | |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) | 11.09.2019 | |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) | 11.09.2019 | |
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) | 11.09.2019 | |
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) | Most | 29.04.2019 |
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) | Lenešice | 29.04.2019 |
Pěnice slavíková (Sylvia borin) | 20.4.2019, Havraňské louky, Havraň | 29.04.2019 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) | 3.4.2019, Prunéřov | 04.04.2019 |
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) | Lenešice | 29.04.2019 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) | 25.3.2019, Tušimice | 04.04.2019 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) | Moldava | 29.04.2019 |
Králíček obecný (Regulus regulus) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Lejsek šedý (Muscicapa striata) | 11.09.2019 | |
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) | 11.09.2019 | |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) | 24.2.2019, jezero Milada | 04.04.2019 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) | 24.2.2019, jezero Milada | 26.02.2019 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Sýkora koňadra (Parus major) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) | 11.09.2019 | |
Sýkora babka (Poecile palustris) | 8.2.2019, Horní Počaply | 11.02.2019 |
Sýkora lužní (Poecile montanus) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) | 10.2.2019, Břežanské údolí, Dolní Břežany | 11.02.2019 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) | 23.3.2019, Staré Sedlo, Opařany | 04.04.2019 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Straka obecná (Pica pica) | 1.1.2019, Most | 07.01.2019 |
Kavka obecná (Corvus monedula) | 3.1.2019, Lovosice | 07.01.2019 |
Havran polní (Corvus frugilegus) | 3.1.2019, Lovosice | 07.01.2019 |
Vrána šedá (Corvus cornix) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Vrána černá (Corvus corone) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Krkavec velký (Corvus corax) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) | 15.2.2019, jezero Most | 11.03.2019 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) | 9.2.2019, Klíčany u Prahy | 11.02.2019 |
Vrabec polní (Passer montanus) | 5.1.2019, Okořín (CV) | 07.01.2019 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) | 6.2.2019, Most | 11.02.2019 |
Pěnkava jíkavec (Fringilla montifringilla) | 21.4.2049, Moldava | 29.04.2019 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) | 25.3.2019, Tušimice | 04.04.2019 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) | 9.2.2019, Hostín u Vojkovic | 11.02.2019 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Čížek lesní (Spinus spinus) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) | 5.1.2019, Kyjická nádrž | 07.01.2019 |
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Čečetka zimní (Acanthis flammea) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) | 9.2.2019, Dřínov (ME) | 11.02.2019 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) | 6.2.2019, Most | 11.02.2019 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) | 6.2.2019, Most | 11.02.2019 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) | 5.1.2019., lom ČSA, Komořany | 07.01.2019 |
Strnad luční (Emberiza calandra) | 31.1.2019, Vysočany u Chomutova, odkaliště | 11.02.2019 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) | 27.2.2019, Jezero Most | 11.02.2019 |
Pro přihlášené se zobrazí možnost zápisů do Vašich seznamů.