Druh | Poznámka | Datum |
---|---|---|
Labuť velká (Cygnus olor) | 12.01.2020 | |
Husa polní (Anser fabalis) | 12.01.2020 | |
Husa velká (Anser anser) | 12.01.2020 | |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) | 1.1. Jezero Milada | 12.01.2020 |
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) | 18.4. Rybník Řežabinec, Ražice | 01.05.2020 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) | 8.3. Lenešický rybník, Lenešice | 17.03.2020 |
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) | 12.01.2020 | |
Kopřivka obecná (Anas strepera) | 12.01.2020 | |
Čírka obecná (Anas crecca) | 8.3. Lenešický rybník, Lenešice | 17.03.2020 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) | 12.01.2020 | |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) | 8.3. Lenešický rybník, Lenešice | 17.03.2020 |
Čírka modrá (Anas querquedula) | 3.4. Slatina | 08.04.2020 |
Lžičák pestrý (Anas clypeata) | 18.4. Rybník Vyšatov | 01.05.2020 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) | 18.4. Rybník Blatec, Dívčice | 01.05.2020 |
Polák velký (Aythya ferina) | 12.01.2020 | |
Hohol severní (Bucephala clangula) | 8.3. Lenešický rybník, Lenešice | 17.03.2020 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) | 12.01.2020 | |
Morčák velký (Mergus merganser) | 12.01.2020 | |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) | 12.01.2020 | |
Potáplice severní (Gavia arctica) | 17.03.2020 | |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) | 3.4. Slatina | 08.04.2020 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) | 12.01.2020 | |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) | 18.4. Rybník Řežabinec, Ražice | 01.05.2020 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) | 12.01.2020 | |
Volavka bílá (Ardea alba) | 12.01.2020 | |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) | 12.01.2020 | |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) | 15.3. "čapí hnízdo" | 17.03.2020 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) | 15.3. 2020 Vrbenské rybníky Č. Budějovice | 17.03.2020 |
Luňák červený (Milvus milvus) | 8.4. Dendrolog. zahr. | 08.04.2020 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) | 15.3. rybník Velký Tisý | 17.03.2020 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) | 15.3. Benešovsko | 17.03.2020 |
Moták stepní (Circus macrourus) | 1.5. Dobřichov | 01.05.2020 |
Moták lužní (Circus pygargus) | 1.5. Dobřichov | 01.05.2020 |
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) | 23.1.DZ | 26.01.2020 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) | 12.01.2020 | |
Káně lesní (Buteo buteo) | 12.01.2020 | |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) | 12.01.2020 | |
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) | 16.4. Mokřad za Rozkoší | 01.05.2020 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) | 26.01.2020 | |
Lyska černá (Fulica atra) | 12.01.2020 | |
Kulík říční (Charadrius dubius) | 15.4.Vestec | 01.05.2020 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) | 8.3. Lenešický rybník, Lenešice | 17.03.2020 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) | 18.4. Rybník Vyšatov | 01.05.2020 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) | 18.4. Rybník Řežabinec, Ražice | 01.05.2020 |
Koliha malá (Numenius phaeopus) | 18.4. Novohaklovský rybník | 01.05.2020 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) | 18.4. Řežabinec | 01.05.2020 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) | 18.4. Rybník Vyšatov | 01.05.2020 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) | 18.4. Novohaklovský rybník | 01.05.2020 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) | 18.4. Novohaklovský rybník | 01.05.2020 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) | 12.01.2020 | |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) | 12.01.2020 | |
Rybák obecný (Sterna hirundo) | 18.4. Rybník Vyšatov | 01.05.2020 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) | 12.01.2020 | |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) | 17.2.Braník | 17.03.2020 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) | 12.01.2020 | |
Kalous pustovka (Asio flammeus) | 1.5. Dobřichov | 01.05.2020 |
Rorýs obecný (Apus apus) | 28.4.Průh.Rozkoš | 01.05.2020 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) | 30.1.Průhonice | 17.03.2020 |
Dudek chocholatý (Upupa epops) | 19.4. Průhonice Rozkoš | 01.05.2020 |
Žluna zelená (Picus viridis) | 12.01.2020 | |
Datel černý (Dryocopus martius) | 17.4.Dendrol. zah. | 01.05.2020 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) | 12.01.2020 | |
Strakapoud prostřední (Dendrocopos medius) | 7.2. Průhonice | 17.03.2020 |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) | 1.5. Vyšehořovice | 01.05.2020 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) | 12.2.Průhonice | 17.03.2020 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) | 3.4.Dendrologická zah. | 08.04.2020 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) | 13.4. Slatina | 01.05.2020 |
Konipas luční (Motacilla flava) | 1.5. Vyšehořovice | 01.05.2020 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) | 12.01.2020 | |
Konipas bílý (Motacilla alba) | 12.01.2020 | |
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) | 8.3. 2020 Praha Liboc | 17.03.2020 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) | 12.01.2020 | |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) | 12.01.2020 | |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) | 27.3.Dendrologická zahr. | 08.04.2020 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) | 12.01.2020 | |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) | 21.4.Průh.Rozkoš | 01.05.2020 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) | 22.3.Průhonice | 22.03.2020 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) | 10.4. Remízek pod Rozkoší | 01.05.2020 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) | 19.4.Průh. Rozkoš | 01.05.2020 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) | 3.4. Slatina | 08.04.2020 |
Kos černý (Turdus merula) | 12.01.2020 | |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) | 12.01.2020 | |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) | 8.3. | 17.03.2020 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) | 21.2.Průhonice | 17.03.2020 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) | 15.4.Slatina | 01.05.2020 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) | 18.4. Novohaklovský rybník | 01.05.2020 |
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) | 24.4.Dendrol. zah. | 01.05.2020 |
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) | 24.4.Dendrol. zah. | 01.05.2020 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) | 10.4. Remízek pod Rozkoší | 01.05.2020 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) | 16.3.Průhonice | 17.03.2020 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) | 15.4.Průh. Rozkoš | 01.05.2020 |
Králíček obecný (Regulus regulus) | 12.01.2020 | |
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) | 27.3. Dendrologická zahr. | 08.04.2020 |
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) | 18.4. Rybník Vyšatov | 01.05.2020 |
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) | 13.4. Hrnčířský rybník | 01.05.2020 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) | 12.01.2020 | |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) | 12.01.2020 | |
Sýkora koňadra (Parus major) | 12.01.2020 | |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) | 26.01.2020 | |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) | 7.2.Průhonice | 17.03.2020 |
Sýkora babka (Poecile palustris) | 12.01.2020 | |
Brhlík lesní (Sitta europaea) | 12.01.2020 | |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) | 26.01.2020 | |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) | 19.1. bohdanečský r. | 26.01.2020 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) | 19.1. Bohdanečský rybník | 26.01.2020 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) | 12.01.2020 | |
Straka obecná (Pica pica) | 12.01.2020 | |
Kavka obecná (Corvus monedula) | 6.2.Praha | 17.03.2020 |
Havran polní (Corvus frugilegus) | 12.01.2020 | |
Vrána šedá (Corvus cornix) | 12.01.2020 | |
Vrána černá (Corvus corone) | 12.01.2020 | |
Krkavec velký (Corvus corax) | 12.01.2020 | |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) | 16.2. Průhonice | 17.03.2020 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) | 12.01.2020 | |
Vrabec polní (Passer montanus) | 12.01.2020 | |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) | 12.01.2020 | |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) | 3.4.Dendrologická zah. | 08.04.2020 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) | 12.01.2020 | |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) | 12.01.2020 | |
Čížek lesní (Spinus spinus) | 12.01.2020 | |
Konopka obecná (Linaria cannabina) | 12.01.2020 | |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) | 12.01.2020 | |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) | 26.01.2020 | |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) | 12.01.2020 | |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) | 12.01.2020 |
Pro přihlášené se zobrazí možnost zápisů do Vašich seznamů.