Druh | Poznámka | Datum |
---|---|---|
Labuť velká (Cygnus olor) | 11.02.2019 | |
Husa polní (Anser fabalis) | 11.02.2019 | |
Husa běločelá (Anser albifrons) | 14.02.2019 | |
Husa velká (Anser anser) | 11.02.2019 | |
Husa bělostná (Anser rossii) | 12.4.2012 - ryb.Broumar | 21.03.2019 |
Berneška tmavá (Branta bernicla) | 16.12.2019 Rozkoš HLGL, odpolední odlet na pastvu v hejnu běločelek (500x) | 28.12.2019 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) | 1.3.2019 ryb.Broumar, 1P | 02.03.2019 |
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) | 4.3.2019 ryb.Tuří, 2x | 04.03.2019 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) | 6.5.2019 Rozkoš DH, 2x | 07.05.2019 |
Kachnička karolinská (Aix sponsa) | 16.1.2019, Černikovice | 16.02.2019 |
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) | 6.3.2019 ryb.Tuří 9x | 22.03.2019 |
Kopřivka obecná (Anas strepera) | 11.02.2019 | |
Čírka obecná (Anas crecca) | 11.02.2019 | |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) | 11.02.2019 | |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) | 11.02.2019 | |
Čírka modrá (Anas querquedula) | 22.03.2019 | |
Lžičák pestrý (Anas clypeata) | 16.3.2019 ryb.Broumar | 22.03.2019 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) | 28.2.2019, v.n.Rozkoš - Doubravice, 1F spolu s čírkami ob. | 02.03.2019 |
Polák velký (Aythya ferina) | 11.02.2019 | |
Hohol severní (Bucephala clangula) | 11.02.2019 | |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) | 11.02.2019 | |
Kajka mořská (Somateria mollissima) | 7.2.2019, jez.Milada (UL) | 11.02.2019 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) | 11.02.2019 | |
Morčák malý (Mergellus albellus) | 11.02.2019 | |
Morčák prostřední (Mergus serrator) | 8.11.2019 v.n. Rozkoš - zátoka u HH 2ks | 11.11.2019 |
Morčák velký (Mergus merganser) | 11.02.2019 | |
Koroptev polní (Perdix perdix) | 11.02.2019 | |
Křepelka polní (Coturnix coturnix) | 6.5.2019 Pulice-cyklostezka | 07.05.2019 |
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) | 16.12.2019 Jasenná | 17.12.2019 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) | 11.02.2019 | |
Potáplice malá (Gavia stellata) | 3.5.2019 Rozkoš | 04.05.2019 |
Potáplice severní (Gavia arctica) | 11.02.2019 | |
Potáplice lední (Gavia immer) | 7.2.2019, jez.Milada (UL) | 11.02.2019 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) | 11.02.2019 | |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) | 11.02.2019 | |
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) | 11.02.2019 | |
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) | 8.11.2019, v.n. Rozkoš - Lhota kostel (min.5ks) | 11.11.2019 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) | 11.02.2019 | |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) | 14.02.2019 | |
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) | 7.8.2019 Rozkoš DZ 1-2juv, | 08.09.2019 |
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) | 25.4.2019 ryb.Závěšťák | 26.04.2019 |
Volavka bílá (Ardea alba) | 11.02.2019 | |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) | 11.02.2019 | |
Čáp černý (Ciconia nigra) | 22.3..2019 Jáselný, trus 1-2dny, 23.3. Drnov Invalida | 24.03.2019 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) | 30.3.2019 Čánka, polní vodoteč, odpočívá, polehává, je na něm vidět únava po dlouhé cestě... | 31.03.2019 |
Včelojed lesní (Pernis apivorus) | 27.5.2019 Halín, ráno na tradičním místě hlídkuje | 08.09.2019 |
Luňák červený (Milvus milvus) | pole, Králova Lhota | 08.09.2019 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) | 11.02.2019 | |
Moták pochop (Circus aeruginosus) | 30.3.2019 Tuří, 1 samec pátrá nad polem pa malých zajících, ale ty už postupně odnosili krkavci | 31.03.2019 |
Moták pilich (Circus cyaneus) | 11.02.2019 | |
Moták stepní (Circus macrourus) | 6.9.2019 pole Kralice na Hané ? | 08.09.2019 |
Moták lužní (Circus pygargus) | 18.4.2019 Pulice cihelna | 20.04.2019 |
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) | 11.02.2019 | |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) | 11.02.2019 | |
Káně lesní (Buteo buteo) | 11.02.2019 | |
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) | 6.9.2019 pole Kralice na Hané - Vrbátky | 08.09.2019 |
Káně rousná (Buteo lagopus) | 11.02.2019 | |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) | 4.4.2019 ryb.Tuří | 04.04.2019 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) | 11.02.2019 | |
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) | 24.4.2019 Pulice-Dobruška(2M, pole a stromořadí u cesty, silný JV vítr, několik dní) | 25.04.2019 |
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) | 11.02.2019 | |
Ostříž lesní (Falco subbuteo) | 16.5.2019 Záhornice - tok, | 17.05.2019 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) | 8.11.2019, v.n.Rozkoš sedí na VP | 11.11.2019 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) | 24.3.2019 Podchlumí, min.5ks volajících | 24.03.2019 |
Chřástal polní (Crex crex) | 26.5.2019 Dobruška, pole na Trojici | 08.09.2019 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) | 11.02.2019 | |
Lyska černá (Fulica atra) | 11.02.2019 | |
Jeřáb popelavý (Grus grus) | 14.2.2019, Roheničky | 14.02.2019 |
Drop velký (Otis tarda) | 6.9.2019 Hrubčice-Tovačov | 08.09.2019 |
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) | 16.8.2019 Žlutava -2x přelet S | 08.09.2019 |
Kulík říční (Charadrius dubius) | 24.3.2019 ryb.Drnov, 1ks, snížený stav - bahna 20-30m | 24.03.2019 |
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) | 10.5.2019 v.n. Rozkoš DH 4ks, | 13.05.2019 |
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) | 6.9.2019 pole Kralice na Hané - Vrbátky, přelet | 08.09.2019 |
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) | 2.3.2019, Kr.Lhota-Skršice, min.800x | 04.03.2019 |
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) | 24.5.2019 - VVT | 08.09.2019 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) | 16.2.2019, České Meziříčí 8ks | 16.02.2019 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) | 19.3.2019 zaplavená luka Bohuslavice 15x | 22.03.2019 |
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) | 8.7.2019 Tuří, 1ad ve s.š. | 08.09.2019 |
Jespák šedý (Calidris temminckii) | 28.4.2019 Tuří | 29.04.2019 |
Jespák písečný (Calidris alba) | 6.5.2019 Rozkoš DH 1x, | 07.05.2019 |
Jespák obecný (Calidris alpina) | 3.5.2019 Rozkoš DH | 04.05.2019 |
Jespák malý (Calidris minuta) | 25.4.2019 Rozkoš DH, | 25.04.2019 |
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) | 2.12.2019 zaplavená kolej v louce nedaleko hnojiště - Č.M. + 3 bekasiny | 02.12.2019 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) | 19.3.2019 zaplavená luka Bohuslavice 5x | 22.03.2019 |
Sluka lesní (Scolopax rusticola) | 3.7.2019 Jos.Louky-džungle | 08.09.2019 |
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) | 27.4.2019 Tuřį | 28.04.2019 |
Koliha malá (Numenius phaeopus) | 3.4.2019 zaplavenæ luka Bohuslavice | 03.04.2019 |
Koliha velká (Numenius arquata) | 3.4.2019 zaplavená luka Bohuslavice | 03.04.2019 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) | 24.4.2019 DH Rozkoš | 25.04.2019 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) | 19.3.2019 ryb.Tuří 1x | 22.03.2019 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) | 19.4. Semechnice | 20.04.2019 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) | 8.4.2019, Josefovské louky | 12.04.2019 |
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) | 13.4.2019 Semechnický rybník (před výlovem), se 3 v.šedými | 13.04.2019 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) | 14.4.2019 Semechnický rybník (2ks na bahnech) | 14.04.2019 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) | 8.4.2019, Josefovské louky | 12.04.2019 |
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) | 13.5.2019 DH Rozkoš 2ks ve s.š., | 17.05.2019 |
Chaluha malá (Stercorarius longicaudus) | 3.9.2019 cukrovar ČM | 08.09.2019 |
Racek černohlavý (Larus melanocephalus) | 29.4.2019 trávníky u Nahořan (vytrvalý déšť) | 30.04.2019 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) | 11.02.2019 | |
Racek bouřní (Larus canus) | 11.02.2019 | |
Racek žlutonohý (Larus fuscus) | 11.02.2019 | |
Racek stříbřitý (Larus argentatus) | 11.02.2019 | |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) | 11.02.2019 | |
Racek středomořský (Larus michahellis) | 11.02.2019 | |
Racek šedý (Larus hyperboreus) | 8.2.2019, jez. Most | 11.02.2019 |
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) | 17.4. Rozkoš | 20.04.2019 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) | 6.5.2019 Rozkoš | 07.05.2019 |
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) | 25.4.2019 Rozkoš - RR (1ks) | 25.04.2019 |
Rybák černý (Chlidonias niger) | 22.4.2019 Broumar (11ks, přelet) | 22.04.2019 |
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucoptera) | 6.5.2019 Rozkoš, min.4x | 07.05.2019 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) | 11.02.2019 | |
Holub doupňák (Columba oenas) | 11.02.2019 | |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) | 11.02.2019 | |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) | 11.02.2019 | |
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) | 1.5.2019 Tuří | 02.05.2019 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) | 27.4. Broumar, Pohoří... | 28.04.2019 |
Výr velký (Bubo bubo) | 11.02.2019 | |
Puštík obecný (Strix aluco) | 11.02.2019 | |
Kalous pustovka (Asio flammeus) | 2.5.2019 cyklostezka DKA-Opočno | 04.05.2019 |
Kalous ušatý (Asio otus) | 11.02.2019 | |
Rorýs obecný (Apus apus) | 30.4.2019 Rozkoš (desítky) | 01.05.2019 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) | 11.02.2019 | |
Vlha pestrá (Merops apiaster) | 24.5.2019 - VVT, Městec-hnojiště 2ks | 08.09.2019 |
Dudek chocholatý (Upupa epops) | 26.3.2019 polní cesta Křovice-Val, 6.00h | 26.03.2019 |
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) | 19.4. Střevač | 20.04.2019 |
Žluna šedá (Picus canus) | 11.02.2019 | |
Žluna zelená (Picus viridis) | 11.02.2019 | |
Datel černý (Dryocopus martius) | 11.02.2019 | |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) | 11.02.2019 | |
Strakapoud prostřední (Dendrocopos medius) | 11.02.2019 | |
Strakapoud malý (Dendrocopos minor) | 11.02.2019 | |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) | 23.2.2019, hnojiště Vysoká n.L. - min. 4ks | 02.03.2019 |
Skřivan lesní (Lullula arborea) | 27.6.2019 Semín, 2ad lesní školka | 08.09.2019 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) | 11.02.2019 | |
Břehule říční (Riparia riparia) | 27.4.2019 Broumar | 28.04.2019 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) | 2.4.2019, Dolsko - Metuje | 03.04.2019 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) | 17.4. Tuří | 20.04.2019 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) | 1.5.2019 Nová Ves (Křivina) | 02.05.2019 |
Linduška luční (Anthus pratensis) | 11.02.2019 | |
Linduška horská (Anthus spinoletta) | 8.4.2019, Josefovské louky | 12.04.2019 |
Konipas luční (Motacilla flava) | 11.4.2019 Podchlumí | 12.04.2019 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) | 14.3.2019 Janovský potok, Krčín 2x | 22.03.2019 |
Konipas bílý (Motacilla alba) | 1.3.2019 ryb.Broumar, 1ks | 02.03.2019 |
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) | 28.12.2019 Dobruška 13ks (pastva na ochmetu - u teplárny) | 28.12.2019 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) | 11.02.2019 | |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) | 11.02.2019 | |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) | 22.3.2019 Jaselny | 24.03.2019 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) | 11.02.2019 | |
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) | 4.5.2019 Mokré, olšina, pouze 1 den | 08.09.2019 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) | 24.4.2019 začátek DH Rozkoš | 25.04.2019 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) | 5.4.2019, cukrovar ČM -3M zpěv | 06.04.2019 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) | 11.02.2019 | |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) | 23.4.2019 Krčín (2 zp.M) | 23.04.2019 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) | 24.4.2019 Rozkoš-Šeřeč (6x), Pohoří - pastvina ovcí (5x) | 25.04.2019 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) | 21.3.2019 polní vodoteč Čes.Meziřičí, 1P | 22.03.2019 |
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) | 1.4.2019 polní hnojiště Val, uvláčené pole SPY -min.2ks | 01.04.2019 |
Kos černý (Turdus merula) | 11.02.2019 | |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) | 11.02.2019 | |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) | 12.3.2019 Běstviny | 22.03.2019 |
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) | 11.02.2019 | |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) | 11.02.2019 | |
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) | 8.5.2019 mokřad Mokré | 13.05.2019 |
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) | cukrovar | 08.09.2019 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) | 10.4.2019 Podchlumí | 12.04.2019 |
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) | 16.5.2019 Rohenice - zahrada, | 17.05.2019 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) | 8.4.2019, Josefovské louky | 12.04.2019 |
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) | 08.09.2019 | |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) | 28.4.2019 Semechnice | 29.04.2019 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) | 28.4.2019 Podchlumí (2x) | 29.04.2019 |
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) | 20.4. Veliš | 21.04.2019 |
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) | 27.4.2019 Broumar-stráň | 28.04.2019 |
Pěnice slavíková (Sylvia borin) | 3.5.2019 Rozkoš - DH, začátek | 04.05.2019 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) | 4.5.2019 ranní zpěv, sídliště Dobruška, | 04.04.2019 |
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) | 28.4.2019 les Tuří (2M zp.) | 30.04.2019 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) | 16.3.2019 ryb.Broumar | 22.03.2019 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) | 26.3.2019 niva řeky Metuje, zpěv | 31.03.2019 |
Králíček obecný (Regulus regulus) | 11.02.2019 | |
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) | 13.3.2019 , okrasné tůje, parkoviště firma Ammann, Nové Město n.Met, | 22.03.2019 |
Lejsek šedý (Muscicapa striata) | 28.4.2019 Broumarské slatiny | 29.04.2019 |
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) | 1.5.2019 Mochov (min 4 zp) | 02.05.2019 |
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) | 22.4.2019 Broumar | 22.04.2019 |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) | 11.02.2019 | |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) | 11.02.2019 | |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) | 11.02.2019 | |
Sýkora koňadra (Parus major) | 14.02.2019 | |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) | 11.02.2019 | |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) | 11.02.2019 | |
Sýkora babka (Poecile palustris) | 11.02.2019 | |
Sýkora lužní (Poecile montanus) | 11.02.2019 | |
Brhlík lesní (Sitta europaea) | 11.02.2019 | |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) | 11.02.2019 | |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) | 11.02.2019 | |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) | 24.5.2019 - VVT Rozkoš-autokemp | 11.11.2019 |
Žluva hajní (Oriolus oriolus) | 28.4.2019 Broumar, Zbytka | 29.04.2019 |
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) | 08.09.2019 | |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) | 11.02.2019 | |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) | 11.02.2019 | |
Straka obecná (Pica pica) | 11.02.2019 | |
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) | 23.6.2019 - Kamenný vrch-Sedloňov | 08.09.2019 |
Kavka obecná (Corvus monedula) | 11.02.2019 | |
Havran polní (Corvus frugilegus) | 23.2.2019, pole Újezd u Sezemic | 02.03.2019 |
Vrána šedá (Corvus cornix) | 11.02.2019 | |
Vrána černá (Corvus corone) | 11.02.2019 | |
Krkavec velký (Corvus corax) | 11.02.2019 | |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) | 11.02.2019 | |
Vrabec domácí (Passer domesticus) | 11.02.2019 | |
Vrabec polní (Passer montanus) | 11.02.2019 | |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) | 11.02.2019 | |
Pěnkava jíkavec (Fringilla montifringilla) | 11.02.2019 | |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) | 21.3.2019 sídliště Dobruška | 22.03.2019 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) | 11.02.2019 | |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) | 11.02.2019 | |
Čížek lesní (Spinus spinus) | 11.02.2019 | |
Konopka obecná (Linaria cannabina) | 11.02.2019 | |
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) | 11.02.2019 | |
Čečetka zimní (Acanthis flammea) | 11.02.2019 | |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) | 26.3.2019 Klopotov.údolí-Slavoňov | 26.03.2019 |
Hýl rudý (Erythrina erythrina) | 08.09.2019 | |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) | 11.02.2019 | |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) | 11.02.2019 | |
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) | 14.11.2019 v.n.Rozkoš-DH (krotká) | 15.11.2019 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) | 11.02.2019 | |
Strnad luční (Emberiza calandra) | 11.02.2019 | |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) | 11.02.2019 |
Pro přihlášené se zobrazí možnost zápisů do Vašich seznamů.