28. 12. 2017 - Výprava za husami a berneškami na jižní Moravu

  • neděle, 03 prosinec 2017 09:58

Ve čtvrtek 28. prosince pořádá Klub 300.cz a Moravský ornitologický spolek - středomoravská pobočka ČSO ornitologickou exkurzi za severskými husami, berneškami a za zedníčkem skalním. V předchozích letech pozorovali účastníci této akce i takové ptačí rarity, jako je pěvuška podhorní, husa malá, berneška bělolící a berneška rudokrká.

Akce je určena pouze pro velmi vážné zájemce o pozorování ptactva, vzhledem k drsným klimatickým podmínkám, které obvykle panují koncem roku i na jižní Moravě. Sraz účastníků je již před východem slunce v 7.00 hod. na střední hrázi vodního díla Nové Mlýny u Mušova. Kapacita parkoviště je ale omezená, proto je nutné zájem o účast ohlásit pořadateli akce na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Pro vzdálenější účastníky akce je připraven i druhý sraz ve 12.00 hodin na parkovišti v obci Klentnice. Odtud se vydají účastníci do nedalekého lomu, kde by se mohl v té době vyskytovat zedníček skalní. Exkurze bude pokračovat do nedaleké Soutěsky, kde se opět muže zdržovat zedníček nebo pěvuška podhorní.

Další zajímavou lokalitou, kterou mohou dopoledne navštívit účastníci této akce je střední hráz VDNM mezi Dolními Věstonicemi a Strachotínem. Zde se v zimě vzácně objevují konopky žlutozobé nebo sněhule severní.

Po 14 hodině se pozorovatelé opět vrátí na hráz u Mušova, kam se již asi budou vracet severské husy a bernešky z pastvy. V těchto místech byl v předchozích letech pozorován i zimující bukač velký nebo hrdličky východní.

Více informací najdete na: http://klub300.cz/

Autor: Jiří Šafránek

Naposledy změněno neděle, 03 prosinec 2017 10:00

Přihlášení a registrace nového uživatele


Seznamy

Pro přihlášené se zobrazí možnost zápisů do Vašich seznamů.

Pokud něco hledáte