Lesy ČR u Lipenců vypustí do volné přírody zachráněné výry

  • sobota, 15 září 2018 11:26

Lesy hlavního města Prahy vypustí do volné přírody dvě zachráněná mláďata výrů. Stane se tak v úterý 18. září u kapličky Panny Marie nedaleko Zbraslavi a Lipenců.

O zvířata pečovala záchranná stanice v Jinonicích. Výr velký je největší sova žijící v ČR, patří mezi chráněné živočichy. Lesy hlavního města Prahy vypustily do volné přírody letos v červenci muflona a v březnu ve Stromovce 209 netopýrů.

„Jedná se o zachráněná mláďata, která se k nám do záchranné stanice dostala na jaře letošního roku. Příběh výří rodinky začal přijetím zraněného výřího samce do záchranné stanice v polovině května. Byl sražen autem a měl vážná poranění na hlavě,“ uvedla mluvčí Lesů ČR Petra Fišerová.

vyr velky

Zookoutek v Dolních Břežanech, Zdroj: Wikipedie

Zaměstnanci lesů poté prohledávali okolí místa, kde samce nalezli. Při průzkumu našli vysílená mláďata. „Samice zřejmě nebyla sama schopna mláďata uživit,“ řekla Fišerová.

Lesy provozují záchrannou stanici pro volně žijící živočichy. Stanice přijala za první pololetí letošního roku 2611 živočichů 106 různých druhů. To je o 357 zvířat více než v polovině loňského roku. Mezi přijatými zvířaty byly nejčastěji ptáci, ze savců netopýři či zajíci.

Záchranná stanice pro volně žijící živočichy funguje v současné podobě od roku 2012 a sídlí v Jinonicích. Jejím úkolem je pomáhat zachráněným zvířatům a následně je vypouštět zpět do přírody.

zdroj: nasregion.cz

Naposledy změněno středa, 23 leden 2019 07:01

Přihlášení a registrace nového uživatele


Seznamy

Pro přihlášené se zobrazí možnost zápisů do Vašich seznamů.

Pokud něco hledáte