Tajný život ptáků, Země z ptačí perspektivy, Život ptáků a další DVD

  • úterý, 17 leden 2017 12:20

Ptačích knih jsou plné pulty, jak jsme se zmínili v předchozím článku, ale jak je to s DVD s naší, ptačí tématikou???? Jako častému návštěvníkovi a zákazníkovi Amazon.com mi nemohla ujít v záplavě birderských knih i pestrá nabídka video DVD s ptáky. Ať již dokumentární, nebo naučné. Na našich pultech jsem nenašel nic a tak jsem se ponořil do nedozírných hlubin internetu a něco zajimavého jsem i našel.

Tajný život ptáků – (Secret Life of Birds, The)
Dokumentární britský seriál z roku 2011 nabízí 5x30 zajímavých minut. Tento fascinující seriál sleduje průvodce a odborníka na přírodu Iola Williamse při zkoumání chování ptáků. Tento přelomový seriál odhaluje všechny stránky jejich života, od přežití drsných zim po unikání nebezpečným predátorům. Iolo sleduje, jak a proč ptáci komunikují, studuje jejich chování při páření a hnízdění a odhaluje neuvěřitelné množství míst, kde ptáci rádi hnízdí. Odkrývá, jak se přizpůsobili životu v blízkosti lidí a nakonec se zabývá stavbou jejich těla, schopností létat, zobáky a zbarvením. U nás ho odvysílala stanice Prima.

Ptačí svět – (Life of Birds, The)
Další britský dokument z produkce BBC z roku 1998 10x50 minut a je další dokonalou dokumentární sérií Davida Attenborougha. Pravda, technicky je již tato série opravdu zastaralá, obraz ve srovnání s úchvatnou řadou Earthflight je vysloveně slabý, ale i přes to má leccos, v němž je přeci jen stále ještě lepší než zmíněný taky klenot. A tím je obsah a komentář. Attenborough je za všech okolností skvělým průvodcem, ale je-li jako v tomto případě autorem konceptu a scénáře, stává se ze sledování pořadu slast pro každého milovníka nejen přírody, ale i anglického jazyka. Life of Brids je sled úchvatných událostí v životě velkého množství druhů ptáků, jehož zajímavost podtrhává komentář, udávající snad každou popisovanou vlastnost v nádherný logický a nezpochybnitelný soulad s evoluční teorií. Ta je ostatně středobodem snad všech Attenboroughových pořadů již od Life on Earth, a je jedním z faktorů, které dělají jeho díla zajímavější. Dokument obsahuje tyto kapitoly- 1. Létat či nelétat? (To Fly of not to Fly?)2. Mistři v létání (The Mastery of Flight), 3. Neukojitelná chuť k jídlu (The Insatiable Appetite), 4. Dravci (Meat-Eaters), 5. Rybaření pro obživu (Fishing for a Living)
6. Zpěvy a smluvená znamení (Signals and Songs)? 7. Hledání partnerů (Finding Partners), 8. Starosti okolo vajíček (The Demands of the Egg)? 9. Problémy rodičovství (The Problems of Parenthood),
10. Na hranicích možností (Limits of Endurance)

Země z ptačí perspektivy (Earthflight)
Britský dokumentární seriál Davida Tennanta nabízí 6x60 minut fantastickou podívanou napříč širým světem. Na projektu, který měl natočit putování ptáků přes všechny kontinenty, se podílely stovky nadšenců. Díky novým technologiím a filmařským technikám se podařilo zachytit život ptáků tak, jako nikomu předtím. Každá část našeho natáčení byla zaměřena na nějaké zajímavé chování volně žijících ptáků. Často se podařilo zaznamenat přírodní divy, které nikdo předtím nenatočil, nebo známé skutečnosti z nového pohledu. Ptáci neustále překvapovali svou vynalézavostí, inteligencí a oddaností. Ukázali obtíže, které musejí překonávat, stejně jako chvíle triumfu. Natáčení trvalo čtyři roky a sledovalo více než stovku ptačích druhů ve čtyřiceti zemích šesti kontinentů. Nejvíce záviselo na neobyčejných vztazích, které se vytvořily mezi lidmi a ptáky.

Guide to The Birds of Britain & Europe Paula Dohertyho
Poslední zajímavý titul jsem dostal od kamaráda už před pár měsíci. Jde o sérii 6 DVD, kdy za 13 hodin a 5ti minutách člověk uvidí 650 druhů ptáků. Titul je kompletním průvodcem ptáků Evropy, kvalitní snímky byly natočeny na cestách po Evropě a zahrnuje vždy zpěv ptáků, létaní a volání s odborným (anglickým) výkladem, který popisuje důležité vlastnosti a znaky daného druhu a využívá zpomalené sekvece pro zvýraznění klíčových bodů.

Znáte další zajímavé pořady, DVD?? Napište nám, rádi se o vaši informace rozdělíme s ostatními a budeme rádi, když si nás přidáte na Facebooku

birds life dvd birdwatching

Naposledy změněno čtvrtek, 19 leden 2017 08:34

Přihlášení a registrace nového uživatele


Seznamy

Pro přihlášené se zobrazí možnost zápisů do Vašich seznamů.

Pokud něco hledáte