Telemetrie volně žijících ptáků - Plzeň 2017

  • čtvrtek, 25 leden 2018 18:24

Vážení přátelé, kolegové a příznivci ornitologie, dovoluji si Vás pozvat k nám do Plzně na zajímavou akci pořádanou ve spolupráci s Ivanem Literákem, Rainerem Raabem, Lubošem Peškem, Jiřím Vlčkem a dalšími. Akce se koná v pátek 23. února 2018 v Plzni a je zaměřena na prezentaci výsledků telemetrie volně žijících ptáků, hlavně pak orla mořského, obou druhů luňáků a okrajově chřástala polního. Projekt telemetrického sledování luňáků a orlů mořských je realizován na území Plzeňského kraje od roku 2015 a za tu dobu se podařilo získat spoustu cenných dat, která bychom Vám rádi představili.

Podrobnosti, místo konání a program prezentace najdete v příloze.
Mapa místa konání: https://mapy.cz/s/2kQd3

Prezentace je bez poplatku, oběd Vám rádi zajistíme na místě, jen je třeba se ve vlastním zájmu do 16. 2. 2018 nahlásit na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Zároveň žádáme o šíření této informace i dalším kolegům a příznivcům ochrany přírody.

S poděkováním a úctou
Karel Makoň

Na projektu se v rámci uplynulých tří let spolupodílela nemalá skupina dobrovolníků a místních ornitologů. Jmenovitě se jedná o Václava Pintu, manžele Machačovy, Davida Melichara, Václava Stroleného, Pavlu Tájkovou
a většinu členů DES OP.

Z přespolních bych určitě rád pozval Dušana Raka, zástupce Kroužkovací stanice Národního muzea (Jaroslava Cepáka a Petra Klvaňu), Hynka Matušíka, Davida Horala, Jakuba Mráze a další kolegy. Zcela určitě je akce zajímavá i pro jednotlivé orgány ochrany přírody od AOPK až po OŽP na pověřených obcích.

Těšíme se na Vás.

Karel Makoň
DESOP - Záchranná stanice živočichů Plzeň
Zábělská 75, 312 00 Plzeň 12
mobil. 777 145 960
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

"Ať jste lidé, zvěř či ptáci, najít si nás nedá práci."
www.desop.cz

Naposledy změněno čtvrtek, 25 leden 2018 18:37

Přihlášení a registrace nového uživatele


Seznamy

Pro přihlášené se zobrazí možnost zápisů do Vašich seznamů.

Pokud něco hledáte