Zajímavá aplikace BirdsEye

  • úterý, 09 říjen 2018 12:55

Vzhledem k nákupu některých aplikací na iphona a registraci k odběru novinek mi občas na email „přistane“ něco zajímavého. Včera to byla aplikace BirdsEye. Dalekohledy, knihy a předměty jsou již dlouho nezbytnými nástroji a pomůckami, které používáme při pozorování ptáků. Pomalu a jistě se ke klasickým pomůckám přidávají i nové technologie, jako třeba různé aplikace na chytré telefony. Máme dnes aplikace na určování hlasů (stačí zapnout aplikaci, pokud uslyšíme hlas a aplikace si sáhne do své databáze, popř. Xeno Canto – funguje úplně stejně jako aplikace Shazam na audio), máme aplikaci Ptáci Evropy s klíčem od Svenssona..... BirdsEye, vypadá jako jedna z těch užitečných databází, která umožní vědět, kde se jaký který pták pohybuje v reálném čase. Aplikace nabízí, snadné a rychlé používání, takže můžete strávit více produktivního času v terénu. Bohužel hlavní síla této aplikace bude při plánování dovolených popř. cest v zahraničí. Aplikace sama je zdarma a je ke stažení jak pro Apple, tak Android. Apple má výhodu širšího rozšíření (funkce Aktuální měsíc a Vybraný měsíc). Měsíční poplatek pro ČR je 36,- Kč, pro celý svět 119,-Kč/měsíčně. Příjemné je i množství možností nastavení jazyků, kdy čeština samozřejmě chybí. Aplikace chodí plynule jak na iphonu, tak ipadu a je úzce svázaná s eBird.

Co nabízí:
Podívejte se na ptáky nahlášené v destinaci, kam se chytáte.
Najděte ptáky, které potřebujete, nebo vás zajímají, aplikace vám ukáže, kde a kdy byli hlášené! Zjistěte si, které ptáky, které jste viděli nedávno, ale které nejsou na seznamu!
Prohlédněte si podrobné mapy pozorování ptáků, v okolí nebo po celém světě zobrazení fotografií, textu a zvuků, můžete zapisovat, co kde vidíte, získat svojí pozorovací databázi a lze využít automatický seznam, nebo seznam ptáků psát manuálně z eBird. Seznamy jsou filtrovány s výpisem svět, země, stát nebo dokonce podle kraje
Naplánujte si další výlet s ptáky - najděte Hotspoty v blízkosti vás nebo kam směřujete
Možnost spojení s Wikipedia, Flickr a Xeno-Canto z BirdsEye a získáte další informace a fotografie
Najděte neobvyklé ptáky v části Vzácné a pozoruhodné pozorování.

Hotspoty
BirdsEye Hotspots je jednoduchý nástroj pro pozorování a orientaci. Je to rychlé a snadné najít blízké hotspoty, takže se můžete rychle dostat tam a začít birding!
Získáte jízdní, pěší a tranzitní trasy na libovolné hotspot po celém světě ve svých oblíbených aplikacích. Hotspoty aktuálně pracují s mnoha oblíbenými mapovými a navigačními aplikacemi.
Vždy víte, v které kraji se nacházíte a v jakém kraji se nacházejí vaše hotspoty.
Spojíte se přímo s novými aplikacemi BirdsEye a zobrazíte mapy místních výskytů ptáků, které se nacházejí v každém hotspotu.
Máte záložku vašich oblíbených hotspotů pro rychlý přístup, nebo pro šikovné plánování výletů.
Akce rychlého posunu v zobrazení seznamu se pohybují rovně na směry, počasí a další.
Jedním klepnutím můžete zkopírovat zeměpisné šířky a délky hotspotu nebo vašeho aktuálního umístění, abyste mohli rychle sdílet s ostatními.
Místní data o počasí - potřebujete znát podmínky, ve kterých budete hledat vaše další pozorovací stanoviště. Místo, které může být ideální, když svítí slunce, může být brutální, když prší, zatímco deštivé počasí vás může zavést k blízkým jezerům při hledání vodních ptáků.
Máte přehled o východu slunce a západu slunce, takže vždycky víte, kolik denního světla máte na hledanou raritu.

Mapy
Tento pohled je přímý a poskytuje všechny pozorování druhu s eBird zprávami za posledních 30 dní. Mapy můžete přiblížit a posunout tak, aby vyhledávaly širší oblast nebo pro bližší pohled.

sightings s

Přehledné tabulky
poskytují sloupcové grafy, které ukazují, jak často je druh hlášen na základě nastavení Filtr pro danou lokalitu. V seznamu jsou zobrazeny pouze ty druhy v nastavení času a vzdálenosti.

Jak přizpůsobit seznamy (nastavení filtrů)
Filtry umožňují přizpůsobit vyhledávání blízkému místu a k jakému nedávno došlo k pozorování. Můžete měnit vzdálenost vyhledávání, kilometry nebo kilometry a časový rámec. Zaměřte se pouze na ptáky, které byly hlášeny v jednom parku nebo na všech pozorováních do 50 mil nebo kilometrů. Klepnutím na ikonu filtru v pravé horní části obrazovky BirdsEye provedete úpravy. To je možná nejsilnější prvek BirdsEye.
Tím, že pracujete s možnostmi filtru, můžete upravit zobrazení aktuálního umístění, jakýkoli hotspot nebo některý z vašich určených "Oblíbených"

abundancemaps s

Rady a tipy
Zde je návod, jak nastavit nastavení filtrování v aplikaci "Birds near by", ale stejné pokyny fungují také při pohledu na konkrétní hotspot v sekcích Prohlížet podle místa nebo Oblíbené lokality v BirdsEye:
V části Blízcí ptáci klepněte na ikonu cesty v pravém horním rohu obrazovky.
nastavte si vzdálenost, která vás zajímá, popř. do jaké vzdálenosti jste ochotni cestovat
nastavte si časové období (rámec pozorování)
když je vybrána volba " Poslední týdny ", získáte další posuvník, který můžete upravit hlášení během posledních 1 až 4 týdnů
záložka " Aktuální měsíc " (funkce pro iOS) poskytuje přehled všech ptáků hlášených za posledních až 9 let ve vybraném měsíci. Tato volba je obzvláště užitečná, když se ptáte na místě, které nemá mnoho nedávných eBird zpráv.
" Výběrové měsíce " (funkce pro iOS) zobrazuje také zobrazování za uplynulých 9 let, ale pouze za vybrané měsíce. Klepněte na měsíc (e) pro výběr těch, pro které chcete sledovat. Zelený zaškrtnutí se zobrazí vpravo pro každý vybraný měsíc. Můžete vybrat tolik měsíců, kolik chcete data pro. Ideální pro plánování výletů!
4. Po úpravě filtrů podle vašich představ, klepněte na "Uložit" v pravém horním rohu obrazovky BirdsEye.
5. Seznam druhů je nyní filtrován podle nastavení data a rozsahu a každý graf zobrazuje početnost ptáků založená na stejných volbách. Aktuální nastavení filtru se zobrazí v modrém pruhu v dolní části obrazovky. Tato nastavení zůstávají zachována až při příštím nastavení.
PRO TIP - Když cestujete do oblastí s malými zprávami eBird, změňte vzdálenost v nastavení filtru na 50km. Toto bude kombinovat pozorování pro větší oblast a poskytne vám lepší představu o ptačích druzích ve všeobecné oblasti.

Naposledy změněno úterý, 22 leden 2019 12:32

Přihlášení a registrace nového uživatele


Seznamy

Pro přihlášené se zobrazí možnost zápisů do Vašich seznamů.

Pokud něco hledáte