Ornitologové pořádají poslední letošní exkurzi za ptáky v Tovačově

  • pondělí, 19 listopad 2018 08:17

V sobotu 24. listopadu se uskuteční poslední letošní ornitologická exkurze Moravského ornitologického spolku na střední Moravě. Zájemci o pozorování ptactva se sejdou v 10.50 hodin u sádek Hradeckého rybníka v Tovačově. Za příznivého počasí se účastníci exkurze zastaví i na štěrkopískovně v Anníně a na štěrkovně u Troubek.
Ornitologická exkurze bude zaměřena na pozorování severských druhů ptáků, kteří v tuto dobu protahují přes naše území k jihu. Jde především o severské husy, ostralky štíhlé, hvízdáky, hoholy, kulíky bledé nebo zlaté a potápky žlutorohé. Navíc se na Hradeckém rybníku objevuje orel mořský.
Potápka žlutorohá hnízdí ve Skandinávii a v Pobaltí. Je velmi podobná naší potápce černokrké. U nás se objevuje pouze na velmi vzácně na podzimním nebo na jarním tahu. V těchto dnech se jich několik vyskytuje na Annínském jezeře u Tovačova.
Prohlédnout si ji můžete na videu Moravského ornitologického spolku: https://youtu.be/kQeIENKoJww
Později příchozí účastníci se mohou k exkurzi připojit i na střední hrázi Hradeckého rybníka. K pozorování ptactva bude k dispozici i kvalitní stativový dalekohled firmy Meopta. V případě velmi špatného počasí se exkurze neuskuteční.
Jiří Šafránek
Foto z exkurzí MOS: Jiří Šafránek

Naposledy změněno úterý, 22 leden 2019 12:10

Přihlášení a registrace nového uživatele


Seznamy

Pro přihlášené se zobrazí možnost zápisů do Vašich seznamů.

Pokud něco hledáte