Mutla Ranch, 5. ledna 2017

  • pondělí, 24 září 2018 21:42

Úplně první věc, kterou jsme po ránu udělali, bylo to, že jsme se setkali v rezervaci Jahla Pool, abychom se podívali na nadějný nález břehule, který včera učinil Neil Tovey. Parta chlápků – my tři a belgický pozorovatel Joachim Bertrands, který je členem jiné skupiny s Omarem Ashaheenem a Marcusem Craigem. Omarovi se podařilo se svou obří kamerou dostat absolutně skvělé záběry ze včerejška. Bohužel se ale ukázalo, že to je úplně obyčejná břehule říční – nic na oslavu.

Šli jsme do rezervace Kabd. Byla to výzkumná stanice, která vyžadovala povolení k přístupu. Abdul Rahman ale potřebné povolení získal. Tohle už bylo vážné. V zarostlé části pouště byla stabilní populace skřivana obojkového, který se zde dal snadno najít. Skupina Joachima Bertranda nám pomohla najít bělořita skalního, ale kromě něj to tu bylo jinak skoro prázdné.

Severně od města Kuvajt se nachází ranč přezdívaný Mutla Ranch, který leží uprostřed pouště a právě proto je to skvělá past na migrující ptáky. Ranč také přitahuje zimující ptáky. Spolu s Joachimem Bertrandem a jeho týmem jsme ho prohledávali několik hodin. Není tu moc aktivity, ale když se sem vrátíme v dubnu, pravděpodobně se to tu bude hemžit migrujícími lesňáčky. Každý miluju tu chvíli, kdy pomalu prochází terénem a neví, na jakou vzácnost narazí. Mårten Wikström našel drahokam, druh snů – výrečka plavého.

1 Pallid Scops Owl Dream speciesvýreček plavý – Druh snů

Naposledy změněno úterý, 22 leden 2019 12:52

Přihlášení a registrace nového uživatele


Seznamy

Pro přihlášené se zobrazí možnost zápisů do Vašich seznamů.

Pokud něco hledáte