Hranice Iráku, 4. ledna 2017

  • pondělí, 24 září 2018 21:33

Včera nás AbdulRahman doprovázel na Abdali Farms blízko irácké hranice. Naším cílem byly dva důležité druhy čejka černoprsá a Afghan babbler. Oba dva se daly relativně snadno najít, ale čejka černoprsá se během dne skrývala. Vrátili jsme se až večer, kdy obvykle vychází ven. Navíc jsme tu našli veliký bonus. Před pár dny místní pozorovatel jménem Ouda Al-Bathali našel mandelíka indického, kterého se podařilo najít také nám.

1 Indian Rollermandelík indický

Po dvou dnech poměrně pomalého pozorování a sbírání druhů, které objevil někdo jiný, jsme se všichni těšili na aktivnější pozorování. Pozorovali jsme v parcích a na pobřežích blízko města. Pozorovali jsme pár snadno dosažitelných druhů. Připadám si trochu namyšlený, když píšu, že ťuhýk běločelý je snadno dosažitelný.

Pobřeží bylo úžasné. Množství zimujících bahňáků je obrovské. Vím, že v Ománu by to mělo být ještě lepší, ale nikdy jsem neviděl tak velké množství bahňáků pohromadě. Tisíce jespáků obecných, několik stovek jespáčků ploskozobých a to nejlepší – 85 pobřežníků černobílých. Končili jsme opět večer prohledáváním hejn plameňáků růžových, abychom našli jednoho plameňáka malého. Posledních pár zim trávil tenhle samotář v hejnu svých příbuzných. Pravděpodobně to byl stále ten stejný jedinec. Byl tu úplně sám a páni, mi ho našli. Zjevně je to už pátý rekord v Kuvajtu.


2 Lesser Flamingoplameňák malý


Tohle je pořádná rarita v WP.

3 Lesser Flamingo in the sunsetplameňák malý při západu slunce

Našli jsme přátelskou skupinu místních pozorovatelů v aplikaci WhatsApp. Poslední, co se dnes večer stalo, bylo, že jeden z místních nahlásil hejno vlaštovek hnědých v rezervaci Jahra Pool, ale v tomto hejně byl jeden vyčnívající jedinec, který vypadal jako břehule bledá, s šedo hnědým hrdlem a neměl bílý pás pod hrdlem. Z toho vyplývá, že zítra se pokusíme dostat na svůj seznam břehuli hnědohrdlou!!!

Naposledy změněno úterý, 22 leden 2019 12:53

Přihlášení a registrace nového uživatele


Seznamy

Pro přihlášené se zobrazí možnost zápisů do Vašich seznamů.

Pokud něco hledáte