Perský Wheatear na Saudské hranici, 2. ledna 2017

  • pondělí, 24 září 2018 21:26

Dnes je druhý den pozorovatelského roku a rozhodli jsme se začít nějakým základním pozorováním na hranici Saudské Arabie. Ráno jsme strávili v místní farmářské vesnici jménem Al-Wafra. Pozorování zde bylo nudné a pomalé. Nic zvláštního jsme tu nenašli. Všichni místní jsou uzavřeni před návštěvníky, a proto musíte vejít obezřetně, najít si průvodce a požádat o přístup do vesnice. Kromě toho, že tu nebylo nic moc k pozorování, to proběhlo celkem dobře. Lidé v Kuvajtu jsou skutečně milí a přátelští.

Večer jsme se plně zaměřili na bělořita perského, kterému se často přezdívá exotickým jménem Persian Wheatear. Konečně se nám ho podařilo najít blízko vesnice zvané Al-Nuwaiseeb, která se nachází nedaleko saudské hranice.

Persian Wheatear bělořit perský

Skončili jsme večer. Zeptali jsme se místního vlastníka skalnaté pláže, který byl shodou okolností také Arab, jestli bychom mohli vejít na jeho pozemek a sledovat moře. Na tváři se mu zjevil veliký úsměv a požádal svého bangladéšského služebníka, aby nám přinesl čaj. Během západu slunce se před námi míhali rackové velcí.

Naposledy změněno úterý, 22 leden 2019 12:54

Přihlášení a registrace nového uživatele


Seznamy

Pro přihlášené se zobrazí možnost zápisů do Vašich seznamů.

Pokud něco hledáte