Kde je Shikra, 8.ledna 2017

  • pondělí, 01 říjen 2018 08:44

Krahujec šikra se pomalu dostal až mezi druhy, které chceme ze všeho nejvíc. Jeho hledáním jsme nyní ochotni strávit dva dny. Včerejší ráno jsme už hledáním ztratili v oblasti Jahra Farms. Někdo tam totiž nahlásil ptáka, který by mohl být krahujec šikra. Našli jsme tam pouze krahujce obecného, který nás na chvilku zaujal. Bylo proto ale možné, že při hlášení byl jenom špatně identifikován.
Dnes jsme strávili večer spolu s Omarem Alsaheenem hledáním dvou krahujců šikra v oblasti Abdali Farms, ale marně.
Byli jsme zmateni různými charakteristikami ohledně krahujců šikra. Jeho zbarvení se mohlo být rozmanité. Říkalo se, že na straně zobáku má namodralé peří. Bylo to i na některých obrázcích, ale Omar říkal, že modrá být nemusí. ... hmmmmm. Jedno je jisté. Nejsou tu žádní dospělí samci. Bohužel, ti by byli jednodušší k identifikování – mírně zakroucený ocas a silné nohy - jedině tihle jsou spolehlivě identifikovatelní. Takže, kromě toho, že tenhle druh je vzácný, je i hodně podobný krahujci obecnému. Tohle bude náročné.
Byla starší hlášení, která se týkala šikry v oblasti Mutlas Ranch. Myslíme si, že Marcus Craig rád prohledával tuhle oblast, protože se v ní vyznal. Hledal zde také dnes, ale marně. Vypadá to, že si ho budeme muset najít sami. Jediní nedávno nahlášení jedinci tohoto druhu byly ti, které jsme hledali včera. Minulý týden je nahlásil Ouda Al-Bathali.

Naposledy změněno úterý, 22 leden 2019 12:49

Přihlášení a registrace nového uživatele


Seznamy

Pro přihlášené se zobrazí možnost zápisů do Vašich seznamů.

Pokud něco hledáte