Den chřástalů - 10. ledna 2017

  • úterý, 16 říjen 2018 20:40

Dnes jsme se rozhodli, že se pokusíme o chřástaly. Abychom byli konkrétní – o chřástala malého. To by neměl být velký problém. A také se chceme pokusit o chřástala nejmenšího, který by teoreticky měl být také dosažitelný. Netrvalo ani hodinu a už jsme dostali alarm od místní skupiny na WhatsAppe. Markus Craig dostal lindušku proměnlivou v oblasti Pivot fields, kde jsme včera úspěšně pozorovali keptušky stepní. Nejdříve jsme se chtěli sebrat a jít, ale potom jsme se rozhodli, že rychlejší to bude autem a posledních pár metrů dojdeme pěšky – než jsme tam dorazili, ptáčka nám sežral moták pilich. Lindušky rychle odlétly, ale my jsme alespoň měli šanci prohlédnout si místní keře druhu Japonicus a najít predátora. Další opravdu skvělý druh v kapse.
Cestou zpět jsme pokračovali v hledání chřástalů, ale najednou nás zastavil nějaký mercedes. Tři hodiny a dvě policejní stanice spolu s hromadou papírů máme za sebou a můžeme se vrátit do rezervace Jahra Pool a pokračovat v hledání chřástalů. Rozhodli jsme se, že se rozdělíme, abychom mohli současně prohledávat různá místa. Eric měl dobrý výhled na chřástala malého během soumraku, ale já a Mårten jsme ho propásli. Proto jsme si ho nemohli odškrtnout. Podle pravidel musí všichni tři vidět nebo alespoň slyšet daný druh. Když budeme chtít dostat chřástala, budeme se muset snažit víc.
Stejně tak jsme se rozhodli, že se pokusíme vyfotit každý druh. Vždy tu existuje možnost najít bekasinu sibiřskou a bezpečně ten druh poznat až na pořízené fotografii. Nepochybně musíme hodně fotit. Hlavně hodně jedinců bekasin otavních v rezervaci Jahra Pool.

1 Common Snipe

bekasina otavní

Hledali jsme a koukali po slučce malé. Byl to středně těžký druh, který jsme ale moc potřebovali.


2 Jack Snipe
slučka malá

Naposledy změněno úterý, 22 leden 2019 12:31

Přihlášení a registrace nového uživatele


Seznamy

Pro přihlášené se zobrazí možnost zápisů do Vašich seznamů.

Pokud něco hledáte