Toulky, toulky - 15. ledna 2017

  • pondělí, 05 listopad 2018 07:02

Včerejšek byl trochu zklamáním. Oblast nás nepřijala a nám se nepodařilo najít vodouše žlutonohého v Lytchett Fields. Naštěstí jsme se rozhodli, že strávíme noc v Poole a pokusíme se o to znovu. Po chvilkovém zmatení, když jsme se všichni otočili za prolétajícím vodoušem tmavým, nad námi proletěl další návštěvník a my jsme konečně měli vodouše žlutonohého.
Šli jsme přímo po raritě s názvem racek racku Bonapartův, kterého nahlásil Johns Hide v místní oblasti jménem Dawlish Warren nedaleko Exeteru. Americký tulák nás trochu potrápil a strávili jsme asi hodinu tím, že jsme ho hledali v hejnu racků chechtavých a on se zamotal mezi své příbuzné. Nakonec jsme ho našli, když přelétal, protože spodek jeho křídel je téměř bílý.

1 Bonapartes Gull

racek Bonapartův

Tohle je skutečně dobrý pták pro oblast WP. Byl to jeden z důležitých cílů naší cesty do Británie. Hned poté jsme vyrazili za polákem vlnkovaným západně od Cornwallu.

2 Lesser Scaup

polák vlnkovaný

Nejdříve jsme se rozhodli, že to odpískáme a půjdeme se poohlédnout po hotelu. Cestou zpět jsme ale změnili názor a dali jsme tomu ještě jednu šanci, protože někdo nahlásil racka delawarského na blízkém řečišti. Byl by asi zázrak, kdybychom ho našli jenom tak, ale nám se to podařilo a ještě k tomu za soumraku. Byla to skvělá zajížďka. Ještě v ten samý den jsme našli 6 vzácných Yanks.

Chtěli bychom poděkovat Chrisu Battymu, který nám poslal pěkně zorganizované pozorovatelské seznamy s přesnými souřadnicemi zajímavých ptáků. Díky němu jsme mohli jít přímo od jednoho ptáka ke druhému.

Naposledy změněno úterý, 22 leden 2019 12:21

Přihlášení a registrace nového uživatele


Seznamy

Pro přihlášené se zobrazí možnost zápisů do Vašich seznamů.

Pokud něco hledáte